ePaństwo: 200 000 $ od twórcy eBay

16 stycznia 2012 @ 16:51
epanstwo_small

Fundacja ePaństwo, wydawca serwisu ePaństwo.net, darmowej platformy udostępniania danych publicznych w Polsce, dostała 200 tys. $ wsparcia od funduszu Omidyar Network, zarządzanego przez małżeństwo Pierra i Pamelę Omidyarów. Pierre to jeden z założycieli i członek zarządu eBay’a.

Małżeństwo Omidyarów inwestuje pieniądze nie tylko w przedsięwzięcia czysto biznesowe, ale i prospołeczne czy organizacje non profit. Fundacja ePaństwo zapewnia dostęp do informacji publicznych, ustaw wraz z orzecznictwem, przepisów i regulacji – czyli zbliża państwo do obywateli. Piętnuje również prawne zawiłości, opieszałość urzędów, w tym centralnych. Co ważne – ePaństwo upublicznia wszystkie informacje za darmo.

Jak mówi nam Jakub Górnicki, jeden z założycieli Funfacji, wsparcie Omidyarów jest dotacja, przeznaczoną na konkretne cele – m.in. zwiększenie zasięgu i popularności serwisu a także na prace nad jego rozwojem.

blog comments powered by Disqus