Aktualności

Twoja firma szybko się rozwija? Zgłoś się!

Businessman graph concept

Trwa rejestracja do tegorocznej edycji konkursu Deloitte „Technology Fast 50”. Ranking ma nie tylko wyróżnić najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne w Europie Środkowej. Jest też świetną okazją do promocji młodych spółek.

Zgłaszać mogą się zarówno firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i te, które niedawno rozpoczęły działalność. – Technology Fast 50 jest jednym z tych zestawień, które ze względu na swój obiektywizm cieszą się uznaniem w świecie biznesu. Spółki, które zgłaszają swój akces odnoszą duże sukcesy na rynku, na którym działają i to nie tylko w regionie, ale także w całej Europie – twierdzi Jakub Bojanowski, Partner Deloitte odpowiedzialny w Polsce za sektor Technologii, Mediów i Telekomunikacji.

Konkurs Deloitte zawiera kategorię główną „Technology Fast 50” oraz dwie podkategorie: „Wschodzące Gwiazdy” i „Wielka Piątka”. Zwycięzców typuje się w oparciu o procentowy wzrost przychodów operacyjnych w analizowanych latach. Aby wziąć udział w konkursie firma powinna spełniać następujące kryteria:

• opracowywać lub wytwarzać autorskie technologie i/lub ponosić istotne nakłady na prace badawczo-rozwojowe,
• posiadać strukturę własności, która wyklucza udziały większościowe inwestorów strategicznych,
• posiadać siedzibę w jednym z krajów uczestniczących w programie,
• kryteria finansowe oraz historia działalności:

zasady

Polskie firmy od lat dominują w rankingu. W 2012 r. w zestawieniu uplasowało się ich 37 we wszystkich kategoriach, o 9 więcej niż rok wcześniej. 28 z nich wyróżniono w głównej kategorii „Technology Fast 50”, 9 w podkategorii „Wschodzące Gwiazdy”. Rodzime spółki stanowiły 54 proc. wszystkich podmiotów obecnych w ubiegłorocznym rankingu, a w pierwszej dziesiątce „Technology Fast 50” znalazło się ich sześć.

Zarejestrować możesz się na stronie: www.deloitte.com/fast50ce. Masz na to czas do 15 lipca 2013 r.

Firmy, które spełnią kryteria kwalifikacji, wezmą automatycznie udział w ogólnoeuropejskim rankingu „Deloitte EMEA Technology Fast 500”.

Udział jest bezpłatny.

Zdjęcie w nagłówku artykułu zostało udostępnione dzięki uprzejmości serwisu fotolia.com (© sdecoret).

Komentarze