Biznes

Kolejny rok na pozycji leadera!

car-753853_1920

Opublikowane przez PZWLP dane za rok 2015 po raz kolejny potwierdzają pozycję LeasePlan jako leadera rynku. Komentarz Prezesa LeasePlan Polska, Sławomira Wontruckiego, do wyników PZWL: „Flota samochodowa, którą zarządza LeasePlan Polska, przekroczyła w ubiegłym roku 25 tys. pojazdów, co zgodnie z rankingiem PZWLP daje nam pierwszą pozycję na polskim rynku leasingowym. To dla nas wielki sukces, ale i czas intensywnej pracy, aby stale umacniać naszą pozycję leadera.”

Zgodnie z przedstawionymi wynikami branży, rok 2015 okazał się jednym z najlepszych w historii wynajmu długoterminowego w Polsce: rynek urósł bowiem o 16,6% , dynamika wzrostubyła aż 1,5-krotnie wyższa niż rok wcześniej. Już co piąty nowy samochód osobowy kupiony przez firmy w polskich salonach w 2015 r. jest wynajmowany w leasingu długoterminowym. Ta forma finansowania to niższe raty oraz pełna obsługa serwisowa i administracyjna od regularnych przeglądów, potrzebnych napraw, sezonową wymianę opon po ubezpieczenie, likwidację szkód , na sprzedaży auta kończąc. Statystyki przedstawione przez Związek pozwalają na pozytywne prognozowanie najbliższej przyszłości zarówno dla całej branży jak i lidera, który nie zamierza osiąść na laurach.

„Zakładamy, że w tym roku ogólna liczba pojazdów wzrośnie do ponad 27 tys.  W 2016 roku wynajem długoterminowy pozostanie nadal głównym produktem LeasePlan, a działania będą silnie ukierunkowane naoptymalizację kosztów oraz procesów dla naszych Klientów.  Obok tradycyjnego wynajmu będziemy rozwijać FlexPlan: elastyczna usługę wynajmu średnioterminowego już od jednego miesiąca, z nielimitowanym przebiegiem, bez kosztów za wcześniejszy zwrot. A wszystko to z pełnym pakietem serwisowym i ubezpieczeniem za stałą miesięczną ratę. – mówi Sławomir Wontrucki. To dla nas również rok w którym chcemy wejść z nowymi inicjatywami w  segment rynku MŚP. – dodaje.

To jednak nie jedyne plany lidera rynku. Ważnym obszarem działań firmy będzie też rozwój otwartego w grudniu pierwszego w Polsce Salonu Aut Poleasignowych, gdzie klienci mogą zakupić pojazdy z pełną historią, z polskich sieci dealerskich i wyłącznie od pierwszego właściciela. Przygotowując się do otwarcia Salonu, szczegółowo zbadaliśmy rynek pod kątem zapotrzebowania Klientów. Mając już wieloletnie doświadczenie w sprzedaży aut pokontraktowych do odbiorcy hurtowego doszliśmy do wniosku, że czas otworzyć się również na klienta indywidualnego. Oferujemy pojazdy z absolutnie przejrzystą historią użytkowania, w elastycznej formie finansowania: przelew, kredyt oraz leasing, dostosowanej do potrzeb indywidualnego klienta oraz firm z sektora MŚP.” – wymienia Wontrucki. Klienci mogą również na miejscu skorzystać z oferty kilku ubezpieczycieli.

LeasePlan

Komentarze