Aktualności

100 tys. zł na innowacje w miastach!

Ruszył ogólnopolski konkurs Smart City Challenge, którego celem jest wyłonienie najlepszych pomysłów na rozwiązanie realnych problemów mieszkańców miast przy użyciu nowych technologii. Najlepsze koncepcje mogą liczyć na 100 tys. zł dofinansowania! Nabór projektów trwa do 21 kwietnia 2015.

55 proc. ludności świata mieszka w miastach, a każdego dnia przybywa 180 tys. nowych mieszkańców. Rozwój miast to nie tylko nowe perspektywy, ale również wyzwania. Z myślą o Inteligentnych Miastach, firma BT Skyrise oraz fundusz kapitałowy Black Pearls przy współpracy z Microsoftem postanowiły dofinansować najlepsze pomysły biznesowe na rozwiązanie realnych problemów mieszkańców miast przy użyciu nowych technologii.

– Miasta muszą dostosować swoje funkcjonowanie do nowych realiów, aby być bardziej konkurencyjne, funkcjonalne i przyjazne dla swoich mieszkańców. To wymaga ogromnej pracy w wielu obszarach: bezpieczeństwa, transportu, komunikacji, edukacji, obsługi obywateli, etc. Na Zachodzie to już się dzieje. Rozwój Inteligentnych Miast powinien być wspierany przez nowe technologie, władze oraz samych mieszkańców – tłumaczy Jarosław Pilarczyk, prezes zarządu BT Skyrise Sp. z o.o.

Smart City Challenge to specjalna edycja konkursu Startup Roadshow, organizowanego od listopada 2014 przez fundusz kapitałowy Black Pearls. Oprócz szansy na zaprezentowanie swoich projektów przed inwestorami i zdobycie finansowania, pomysłodawcy otrzymają również profesjonalne doradztwo w zakresie tworzenia modeli biznesowych i biznesplanów, a także prezentacji inwestorskich. Zwycięski pomysł otrzyma 100 tys. zł na rozwój w zamian za 10% udziałów.

Szczegóły na stronie: startuproadshow.pl

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com