Reklamy
Aktualności

Dziś Światowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w ICT

O dniu Kobiet słyszał każdy. O międzynarodowym święcie kobiet i dziewcząt związanych z ICT mało kto. W tym roku w Poznaniu kobiety kochające nowe technologie mocniej zaznaczą swoją obecność. W planach jest dzień otwarty na Politechnice Poznańskiej i Wydziale Matematyki i Informatyki UAM, audycja radiowa, spotkanie Geek Girls Carrots Poznań oraz pierwsze w Polsce wydarzenie startupowe, w którym większość uczestników będą stanowiły dziewczyny.

Ile kobiet dokładnie związanych jest z branżą ICT? Dziesięć, może kilkanaście procent. Bywają momenty takie, jak spotkania programistów, podczas których wydaje się że kobiet w branży związanej z nowymi technologiami nie ma wcale. Jednak to nieprawda.

– Wystarczy przyjść na poznańskie spotkanie Geek Girls Carrots i posłuchać dziewczyn, które z pasją opowiadają o Django czy administrowaniu siecią by zobaczyć jak wiele jest w Poznaniu kobiet, dla których technologie to nie tylko praca ale i pasja. – Mówi Klaudia Prasek, współorganizatorka poznańskich marchewek.

Spotkania odbywają się od listopada i bierze w nich udział coraz więcej nowych osób. Kolejne spotkanie rozpocznie się już dziś o godzinie 18 w Centrum Kultury Zamek. Będzie to dobra okazja by dowiedzieć się czegoś więcej o kickstarterze, grach oraz o tym, jak wygląda praca nad modowym blogiem. Wszystko to przy pysznych marchewkowych muffinkach. O marchewkach będzie można też dziś usłyszeć na uczelniach podczas wykładów, które mają inspirować, zachęcać i pokazywać że praca w nowych technologiach to ciekawe doświadczenie i dobry plan na przyszłość nie tylko dla chłopców.

Również dziś o godzinie 20. na antenie Radia Afera gośćmi audycji będą Asia Grzelak-Piaskowska, która znana jest młodym przedsiębiorcom jako współtwórca dwóch firm – serwisu dla miłośników książek Booklikes oraz Okazjum.pl – platformy skupiających informacje o gazetkach promocyjnych marketów. Drugim Gościem będzie Zuzanna Zagórska, która opowie słuchaczom o grach i zakładaniu projektu na KIckstarterze. To jednak nie koniec.

W piątek o godzinie 18. w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa rozpocznie się Startup Sprint Mobile Carrots – pierwsze w Polsce wydarzenie startupowe, w którym największą grupę uczestników będą stanowić dziewczyny. Organizatorzy wzięli sobie na cel zaproszenie jak najliczniejszego grona uczestniczek do udziału w wydarzeniu by pokazać, że kobiece zaangażowanie w biznes i nowe technologie to świetne połączenie.

– Zwykle w wydarzeniach z cyklu Startup Sprint udział brało maksymalnie pięć dziewczyn. Chcielibyśmy aby tym razem było ich więcej. – Mówi Tomasz Czapliński, z funduszu organizującego wydarzenie.

Wydarzenie nie będzie zamknięte na uczestników jednej płci. Do udziału zaproszeni są również miłośnicy nowych technologii płci męskiej.

Startup Sprint potrwa do niedzieli 28 kwietnia. W tym czasie uczestnicy pod okiem czternastu mentorów, znanych i uznanych specjalistów z branży, będą pracować nad aplikacjami mobilnymi. W tym czasie wezmą też udział w specjalnie zorganizowanych warsztatach.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji na stronie www.carrots.startupsprint.org

Reklamy