Reklamy
Aktualności

200 tys. euro dofinansowania – zgłoś się do 29 listopada

Plantacja Biznesu

Ósmy, ostatni  nabór pomysłów do Plantacji Biznesu, czyli inkubatora przedsiębiorczości, powołanego przez tarnowską Fundację Nowe Technologie, potrwa do 29 listopada 2013.

Fundacja Nowe Technologie szuka  innowacyjnych pomysłów na biznes w obszarze IT i nowych technologii. Najlepsze z nich zostaną zakwalifikowane do Plantacji Biznesu.

Plantacja Biznesu to jedna z instytucji realizujących projekt Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, wspierająca rozwój innowacyjnych konceptów biznesowych (Działanie 3.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka – Wiedza i Kapitał dla Innowacji Informatycznych i Telekomunikacyjnych).

Z pomocą inkubatora autorzy co najmniej 10 pomysłów będą mogli przekształcić swoje pomysły w prawdziwy biznes, z czego co najmniej siedem uzyska wsparcie kapitałowe do 200 tys.  euro. Łącznie zostanie zainwestowanych ponad 7 mln zł.

W ramach projektu zostały już założone takie spółki jak:

•             Fanster sp. z o.o.  – jest spółką technologiczną specjalizującą się w tworzeniu aplikacji, które wykorzystuje się w działaniach marketingowych w największym serwisie społecznościowym Facebook.   Adres internetowy: www.fanster.pl

•             3 Step sp. z. o.o.  – celem projektu jest promowanie idei aktywnego spędzania czasu z wykorzystaniem nowych technologii. Spółka rozwija platformę promocji i dystrybucji informacji turystycznej za pomocą urządzeń mobilnych. Oprócz flagowego produktu byStep, firma świadczy specjalistyczne usługi IT dla biznesu. Projektuje zaawansowane serwisy www, aplikacje internetowe, aplikacje mobilne. Świadczy również usługi z zakresu doradztwa i outsourcingu IT.
Adres internetowy: www.3step.pl

•             Level 152 Sp. z o.o.  – produkt gOffline pod spółką Level 152 to pierwsza interaktywna platforma gier i graczy terenowych. Firmy, instytucje i inne organizacje mogą korzystać z innowacyjnego mechanizmu motywacji i budowy lojalności. gOffline tworzy innowacyjną ofertę dla firm szukających przewagi konkurencyjnej w sprzedaży mobilnej, w budowie świadomości marki, w systemach lojalnościowych oraz w badaniach konsumenckich.
Adres internetowy: www.level152.com

•             Darpit sp. z o.o. – jest innowacyjnym startupem zajmującym się dostarczaniem kompleksowych rozwiązań IT dla przemysłu motoryzacyjnego, a w szczególności dla małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą części samochodowych. Głównym produktem Darpit jest platforma handlowa skupiająca firmy/osoby handlujące używanymi częściami samochodowymi. Adres internetowy: www.darpit.pl

•             T3 sp. z o.o. – celem projektu jest zbudowanie sieci dystrybucji usług i produktów telekomunikacyjnych następnej generacji .Produktem są oferty wszystkich wiodących operatorów obejmujące: telefon komórkowy, Internet, telewizję, e-sklep z terminalami oraz produkty typu VAS – usługi dodane . Adres internetowy: www.telekrowa.pl

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.fundacjanowetechnologie.pl/inkubator oraz do udziału w projekcie!

 

sebastian-krol-legowski-plantacja

Autor: Sebastian Król-Łęgowski, specjalista ds. preinkubacji w Fundacji Nowe Technologie. Posiada kilkuletnie doświadczenie w projektowaniu systemów telekomunikacji przewodowej i bezprzewodowej. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z wdrażaniem nowoczesnych systemów światłowodowych FTTx oraz posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w zakresie procesów inwestycyjnych i koordynacji prac budowy sieci telekomunikacyjnych. Świadczy usługi doradcze związane z pozyskiwaniem i rozliczaniem funduszy unijnych dla przedsiębiorstw, zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej, a także wdrażaniem strategii w firmach z sektora MŚP. Od wielu lat udziela się w środowiskach związanych z szeroko rozumianą działalnością innowacyjną i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych. W Plantacji Biznesu koordynuje proces preinkubacji od etapu selekcji pomysłów do etapu wejścia kapitałowego włącznie.

 

 

 

plantacja-logotypy-ue

Reklamy