Reklamy
Aktualności

Winventures inwestuje w Ecocar

WinVentures (dawne WI EEC) – fundusz venture capital, dostarczający kapitał na start i rozwój dla polskich małych i średnich firm – zainwestował w spółkę EcoCar S.A., firmę transportową o unikalnym na skalę europejską modelu biznesowym.

EcoCar jest odpowiedzią na rozproszony i jakościowo niezestandaryzowany rynek usług taksówkowych w Polsce, w którym o klienta zabiegają liczne korporacje taksówkowe, zrzeszające kierowców posiadających własne samochody, taksówkarze indywidualni, kierowcy świadczący tzw. przewóz osób oraz operatorzy mobilnych aplikacji do zamawiania taksówek.

– Innowacyjność modelu działania EcoCar wynika z tego, iż jest on wzorowany na profesjonalnym przedsiębiorstwie transportowym – firma posiada własne samochody, zatrudnia kierowców a optymalizacją przejazdów ma zarządzać system informatyczny. Różnicą jest to, że EcoCar nie przewozi towarów, tylko zapewnia transport osobom, a sposób w jaki świadczy usługi, stanowi o jego przewadze konkurencyjnej i jest podstawowym czynnikiem jej sukcesu – mówi Małgorzata Walczak, prezes zarządu i partner zarządzający Funduszu WinVentures.

Działalność Spółki charakteryzuje proekologiczne nastawienie – kierowcy przechodzą kurs z zasad ekonomicznej jazdy, samochody wyposażone są w instalacje gazowe. Spółka zamierza przeznaczyć otrzymane z funduszu środki na zwiększenie floty samochodów, stworzenie systemu informatycznego oraz ekspansję krajową (obecnie spółka świadczy usługi na terenie Warszawy). W ciągu najbliższych pięciu lat EcoCar zamierza zdobyć pozycję lidera w zakresie obsługi klienta biznesowego w Polsce. W przyszłości firma będzie również dysponować flotą samochodów elektrycznych.

Reklamy