Reklamy
Aktualności

25 półfinalistów konkursu Zacznij.biz

Zakończył się drugi etap konkursu Zacznij.biz. Jury Konkursu wybrało 25 projektów biznesowych, które zakwalifikowały się do dalszej rywalizacji.

Po pierwszym etapie selekcji, zakończonym w lutym 2013, uczestnicy brali udział w Innowatorium – całodniowym seminarium z ekspertami LBA a następnie, wykorzystując zdobytą wiedzę, dopracowywali swoje projekty.

Oprócz części teoretycznej uczestnicy zmierzyli się w Marshmallow Challenge – zabawnym i wymagającym konkursie polegającym na budowaniu konstrukcji z makaronu i pianki.

– Wbrew pierwszemu wrażeniu to nie praca w grupie jest najważniejsza w tym ćwiczeniu. Marshmallow Challenge pokazuje przede wszystkim wartość prototypowania i testowania produktu bądź usługi – mówi Szymon Kurzyca, ekspert LBA.

Uczestnicy, których biznesplany zostały pozytywnie ocenione przez Jury zostali zaproszeni na II Innowatorium, które odbędzie się 4 kwietnia 2013 r. Tematem seminarium będzie tworzenie prezentacji inwestorskiej. W kolejnym etapie pomysłodawcy będą osobiście prezentować projekty przed Jury, które wyłoni finalistów konkursu.

Reklamy