Reklamy
Aktualności

280 tys. zł zebranych przez pierwszy rok działania wspieram.to

Wspieram.to finansowanie społecznościowe

29 zrealizowanych projektów, 4,5 tys. pojedynczych wpłat, łącznie 280 tys. zł zgromadzonych w rok – to bilans platformy finansowania społecznościowego wspieram.to po pierwszym roku działania.

Portal skupiony jest na projektach takich jak gry, nowe technologie czy muzyka. Spośród 107 projektów, które zbierały pieniądze od społeczności wspieram.to, sukcesem zakończyło się 29, czyli nieco ponad 25%.

Z szacunków globalnej firmy badawczej Massolution wynika, że w 2013 r. projekty crowdfundingowe zebrały ponad 5,1 mld dolarów, głównie w Stanach Zjednoczonych i Europie. W obliczu tych danych niestety ciężko mówić o sukcesie polskiego crowdfundingu – ta forma finansowania, chociaż daje przedsiębiorcom duże możliwości i niezależność od finansującego podmiotu, wciąż jest w Polsce ciekawostką.

Mamy jednak nadzieję, że idea finansowania społecznościowego będzie zdobywać coraz więcej zwolenników. Zachęcamy też do obejrzenia podsumowania roku działalności wspieram.to w interaktywnej formie pod adresem wspieram.to/pierwszyrok

Reklamy