Reklamy
Aktualności Konkursy

36 polskich firm w rankingu Deloitte Technology Fast 50 CE

27 firm z Polski zostało wyróżnionych w głównej kategorii rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. Kolejne 9 otrzymało wyróżnienia w podkategorii „Wschodzące Gwiadzy”.

W rankingu po raz drugi z rzędu wygrała spółka Vola.ro, prowadząca sprzedaż biletów lotniczych online. Mająca polskie korzenie firma (założycielami są Michał Wrodarczyk i Jarosław Adamski, odpowiedzialni również za FRU.PL) w ciągu 4 lat obecności na rynku zwiększyła przychody o astronomiczne 17 323%. Dla porównania druga w rankingu czeska spółka Live Sport osiągnęła wzrost na poziomie „zaledwie” 2 441%.

Łącznie w pierwszej 10. Deloitte Technology Fast 50 CE znalazło się 6 polskich spółek: i3D, Inwestycje.pl, NORIL, LGBS Polska, SMT Software oraz Domenomania.pl. Rodzime firmy zdominowały natomiast podkategorię „Wschodzące Gwiazdy”, gdzie zajęły 9 z 10 miejsc. Wyróżnienia trafiły do Netwise, Focus Telecom Polska, Meble.pl, FRU.PL, eOpen, Creotech Instruments, ITMAGINATION, MDPL i Fabryka e-biznesu.

Interesująca jest też podkategoria „Wielka Piątka”, oceniająca firmy obecne na rynku co najmniej 5 lat, które w 2011 roku osiągnęły przychody nie mniejsze niż 25 mln euro. Pierwsze miejsce zajęła czeska spółka Internet Shop (1210% wzrostu), wyprzedzając TeamNet International z Rumunii (870%), eSKY.pl (476%), Advatech (366%) oraz Integer.pl (301%).

Pełny raport Deloitte Technology Fast 50 CE można pobrać ze strony internetowej Deloitte.

 

Więcej o Vola.ro i FRU.pl przeczytasz w Proseed #17. Aby uzyskać dostęp do numeru, zamów pakiet z dostępem do archiwum na proseedmag.pl/subskrypcja.

Wolisz słuchać?  Pobierz Proseed Audio #17 za jedyne 9,90 zł.

Chcesz sprawdzić jakość, zanim zapłacisz? Zapisz się na darmowy newsletter i otrzymuj co miesiąc bezpłatne wydanie Proseed.

 

Reklamy