Aktualności

8 mln zł przychodu w 2013 roku – znów rekord Vivid Games

Ponad 3 mln zł sprzedaży w ostatnim kwartale 2013 roku wygenerowała notowana na NewConnect bydgoska spółka produkująca gry mobilne. Vivid Games przez cały rok wypracował 8 mln zł przychodów oraz 0,82 mln zł zysku netto.

Oznacza to ponad 58 proc. wzrost przychodów i blisko 89 proc. wzrost zysku netto zanotował po czterech kwartałach 2013 r.

– Pomimo braku premier nowych gier w ostatnich kwartałach roku i jednoczesnym wzroście nakładów związanych z produkcją i promocją wzrosła rentowność spółki. Potwierdza to, że właściwie prognozowaliśmy trendy na rynku i wdrożyliśmy odpowiednie narzędzia do sprawniejszej i lepszej monetyzacji. – kontynuuje Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games. – Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w kolejnych latach zamierzamy rosnąć co najmniej na poziomie 50 proc. – dodaje.

 

vividgames-wyniki
Wyniki finansowe Vivid Games

 

Najważniejszym tegorocznym wydarzeniem dla spółki będzie premiera drugiej po Real Boxing superprodukcji Godfire: Rise of Prometheus. Kampania promocyjna rozpocznie się w marcu na konferencji GDC w San Francisco.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com