Reklamy
Aktualności

850 tys. zł dla Wristy od funduszu WinQbator

WinQbator, fundusz zalążkowy z grupy W Investments, podpisał pierwszą umowę inwestycyjną – ze spółką Wristy Technologies, która zamierza wprowadzić na rynek na rynek Polski oraz – następnie – w innych krajach Unii Europejskiej innowacyjny komunikator GSM, który na nowo odkrywa sposób komunikowania się z bliskimi.

– WinQbator to fundusz zalążkowy, który wyszukuje atrakcyjne pomysły biznesowe. Taki właśnie jest projekt komunikatora Wristy™, wpisujący się w światowy trend rozwoju technologii wearable, czyli urządzeń do noszenia na sobie, oraz w trend rozwoju produktów komunikacyjnych – mówi Piotr Pietrzak, wiceprezes zarządu WinQbator.

Komunikator Wristy™ będzie przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, dzięki czemu jako pierwszy na rynku umożliwi łatwą komunikację łączącą pokolenia w sytuacjach, w których korzystanie z innych urządzeń (w tym telefonów) jest utrudnione.

WinQbator oraz W Investments zainwestują w Wristy Technologies w pierwszej rundzie finansowania kwotę około 850 tys. zł, które zostaną przeznaczone na rozwój oraz wprowadzenie komunikatora Wristy™ na rynek Polski oraz – w dalszej kolejności – na inne rynki Unii Europejskiej. WinQbator jest funduszem zalążkowym z grupy W Investments, który otrzymał wsparcie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 3.1.

Reklamy