Reklamy
Aktualności

Aiton Caldwell: wchodzi na rynek amerykański

Aiton Caldwell zawarł umowę partnerską z Aiton Caldwell, Inc., spółką z USA. Amerykańska firma rozszerzy swoją ofertę o telefonię VoIP wraz z usługami w modelu SaaS dla klientów biznesowych. Produkt otrzyma nazwę Synnex CLOUDSolv SOHO VoIP – dystrybucją produktu zajmie się Synnex Corporation. Umowę zawarto na okres 5 lat.

Amerykańska spółka Aiton Caldwell, Inc. będzie zarządzać projektem i odpowiadać za wprowadzenie produktu na rynek, marketing, sprzedaż oraz wszelkie aspekty prawne związane z funkcjonowaniem produktu na rynku amerykańskim. Aiton Caldwell SA, polska firma z Gdańska, dostarczy oraz zapewni utrzymanie, serwis i rozwój platformy telekomunikacyjnej, systemu billingowego, panelu administracyjnego i panelu użytkownika. Będzie też świadczyć pierwszą i drugą linię wsparcia klienta oraz wsparcie techniczne.

W wyniku współpracy w ofercie amerykańskiego partnera pojawią się nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne dla biznesu oparte o telefonię VoIP oraz zaawansowane usługi w modelu SaaS, takie jak IVR z syntezą mowy, wirtualny fax, poczta głosowa, przekierowania, telekonferencje, transfery połączeń itp. Oferta zostanie skierowana do firm z segmentu SOHO i MSP na terenie Stanów Zjednoczonych. Debiut rynkowy zaplanowano na początek Q4 2012.

Synnex Corporation zanotował na koniec 2011 roku przychody z dystrybucji na poziomie 10,27 mld dolarów, notując wzrost o 20,5 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Zysk operacyjny wyniósł 256,2 mln dolarów, z kolei zysk netto – 150,3 mln dolarów. Spółka jest jedną z 500 największych amerykańskich spółek notowaną na nowojorskiej giełdzie NYSE.

Reklamy