Reklamy
Aktualności

Aplikacje pomogą zmotywować się do pracy

Dzięki nim staniemy się zorganizowani i osiągniemy wyznaczone cele.

MotivateMe to nowo powstała rodzima aplikacja, która ma motywować do wyznaczania i osiągania celów. Jak zaznaczają jej twórcy, może być pomocna między innymi w takich obszarach jak: nauka języków obcych, zrzucenie wagi, uprawianie sportu, zbudowanie większej pewności siebie oraz realizacja marzeń. Służyć może też do osiągania lepszej wydajności w pracy. Warto polecać ją pracownikom?

Aplikacja zbudowana jest z kilku modułów, dzięki którym wyznaczysz wizję, nakreślisz cele, a następnie je zrealizujesz. Każdy z elementów aplikacji zawiera w sobie zestaw zadań, porad oraz ćwiczeń. Wszystko po to, żeby wyrobić odpowiednie nawyki, które pomogą zrealizować zamierzenia.

Może warto z niej skorzystać, ponieważ jedynie 10% fachowców to osoby skupione na realizacji działań, natomiast 40% pracowników średniego i wyższego szczebla to osoby pobudzone i niezorganizowane – pozorna aktywność nie wiąże się z wysoką efektywnością – twierdzą twórcy MotivateMe, powołując się na badania Heike Bruch.

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne w wersji testowej (ograniczone funkcjonalności), natomiast w pełnej wersji trzeba dokonać opłaty w wysokości 100 lub 180 zł (tj. abonament na 6 miesięcy i 1 rok). W tej chwili (czerwiec 2013) korzysta z niej 1300 użytkowników.

MotivateMe dostępna jest na platformę iOS. Prace nad wersją na Androida trwają.

MotivateMe to niejedyna aplikacja, która ma nas motywować. Pozbyć się złych przyzwyczajeń możemy się też chociażby przy pomocy Lift. Pozostaje tylko czekać, aż podobne aplikacje zaczną obowiązkowo wdrażać firmy dla swoich pracowników.

Reklamy