Aktualności Wydarzenia

Aruba Cloud prezentuje We START you UP na SMAU w Berlinie

Wydarzenie rozpocznie się w środę 14 czerwca od przyjęcia i sesji networkingowej w ambasadzie Włoch w Berlinie w obecności instytucjonalnych przedstawicieli regionów, wybranych startupów oraz niemieckich inwestorów i firm zaangażowanych w inicjatywę.

W czwartek 15 czerwca w Palazzo Italia od godziny 10:00 do 18:00 odbędzie się seria tematycznych spotkań przy okrągłym stole z udziałem przedstawicieli włoskiego i niemieckiego świata innowacji. Podczas tych spotkań każdy zaproszony startup będzie miał dwie minuty na zaprezentowanie się przed gronem ponad 150 niemieckich inwestorów i przedsiębiorców zainteresowanych współpracą z początkującymi firmami. Następnie odbędzie się dyskusja panelowa z udziałem Aruba Cloud, podczas której program „we START you UP” oficjalnie zadebiutuje w Niemczech.

Wcześniej, w marcu tego roku, program został oficjalnie ogłoszony we Włoszech, Wielkiej Brytanii i Polsce, gdzie już w chwili startu spotkał się z zainteresowaniem wielu młodych firm. Teraz projekt zadebiutuje w Berlinie: Aruba Cloud zaoferuje najbardziej perspektywicznym startupom najlepszą technologię chmurową oraz możliwość nawiązania trzyletniej współpracy. W jej ramach przekaże doładowanie konta na platformie Aruba Cloud o wartości nawet 50 tysięcy euro oraz będzie świadczyć usługi wsparcia technicznego, jak też zapewniać szereg dodatkowych korzyści mających pomóc w zaistnieniu na rynku.

Jednym z dotychczasowych beneficjentów programu Aruba Cloud dla startupów w Polsce jest platforma społecznościowa Otagio.com, która pomaga internautom zadbać o bezpieczeństwo wartościowych przedmiotów. O tym projekcie oraz innych inicjatywach w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej podczas SMAU w Berlinie opowie Marcin Zmaczyński, Country Manager Aruba Cloud w regionie CEE.

Program We START you UP obejmuje kilka różnych faz:

  • Etap START: to pakiet wstępny, w ramach którego startupy uzyskują możliwość darmowego doładowania konta na platformie Aruba Cloud w wysokości 12 tysięcy złotych (3 tys. euro) rocznie przez okres trzech lat. Dodatkową korzyścią jest bieżące wsparcie szkoleniowe.
  • Szkolenia: dni szkoleniowe i webinaria, które mają na początku pomóc nowym firmom zrozumieć, w jakim zakresie rozwiązania w modelu cloud mogą wspierać prowadzenie działalności, a następnie zapoznać przedsiębiorców z narzędziami chmurowymi umożliwiającymi dalszy rozwój biznesu. Okres wprowadzający można podzielić na kilka etapów, w których udział wezmą również partnerzy Aruba Cloud z inkubatorów przedsiębiorczości.
  • Dzień prezentacji (Pitch Day): to wydarzenie, podczas którego młode firmy będą miały okazję zaprezentować się ekspertom Aruba Cloud i porozmawiać z nimi o własnych pomysłach na skuteczne wykorzystanie zasobów chmurowych. Ten etap jest szansą na przejście do fazy „Up”, skierowanej do startupów o rzeczywistym potencjale rozwojowym i skorzystanie z pełnego pakietu korzyści.
  • Etap UP: to pakiet skonstruowany z myślą o projektach, które podczas „dnia prezentacji” zostały uznane za najbardziej perspektywiczne w zakresie rozwoju wspartego usługami w chmurze na platformie Aruba Cloud (w ramach rozwiązań przekazanych bezpłatnie do tego momentu przez organizatora). W tym etapie startup będzie mógł rozszerzyć użytkowane zasoby w chmurze o najmocniejsze rozwiązania klasy korporacyjnej (Enterprise Level Architecture), wykorzystując tym samym pełny potencjał swojego modelu biznesowego. Dotarcie do tej fazy pozwala otrzymać doładowanie konta na platformie Aruba Cloud o wartości maksymalnej 200 tysięcy złotych (50 tys. euro), które można wykorzystać przez okres 24 miesięcy. Dodatkowo startup może korzystać z porad i wsparcia architektów rozwiązań chmurowych firmy Aruba Cloud.

„Nasze usługi chmurowe mają charakter globalny, więc można używać ich na całym świecie. W rzeczywistości są udostępniane w 8 językach z 6 różnych centrów danych w Europie”wyjaśnił Stefano Sordi, dyrektor ds. marketingu w firmie Aruba. „Firmy, który dołączą do programu wspierania startupów, mogą wykorzystać pełen potencjał wszystkich dostępnych usług i mają do wyboru różne centra danych. Także centrum we Frankfurcie, dzięki któremu nasze usługi chmurowe są bardzo popularne również w Niemczech”.

Program We START you UP jest dostępny dla startupów z całego świata. Więcej informacji o tej inicjatywie oraz lokalnym wsparciu dla polskich firm można znaleźć na stronie www.arubacloud.pl

 

***

Informacje o Aruba Cloud

Aruba Cloud, należąca do grupy Aruba, jest czołowym dostawcą rozwiązań chmurowych. Usługi oferowane w przez Aruba Cloud obejmują kompleksowy asortyment rozwiązań chmurowych dla klientów z całego świata. Dzięki sieci sześciu centrów danych (w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech i Czechach), Aruba Cloud oferuje swoim klientom szereg usług i rozwiązań odpowiadających na ich potrzeby niezależnie od skali działalności. Do klientów firmy należą osoby pracujące w domu, startupy, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz duże korporacje. Rozwiązania Aruba Cloud opierają się na trzech rodzajach usług chmurowych: wirtualnych serwerach w chmurze (VPS SSD), chmurze publicznej (Public Cloud) oraz chmurze prywatnej (Private Cloud), a także szeregu innych narzędzi, w tym do tworzenia kopii zapasowych danych w chmurze.

 

źródło obrazka; [ internet]

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com