Reklamy
Aktualności Biznes

Aruba ogłasza wejście na rynek chiński i uzyskanie licencji na sprzedaż domen .cloud

Aruba S.p.A. (www.aruba.it), lider w rejestracji domen we Włoszech, ogłasza otwarcie Beijing Aruba Cloud Tech Co. Ltd. w Pekinie, który został akredytowany przez Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) na rozszerzenie domeny .cloud. Zezwolenie chińskiego Ministerstwa jest warunkiem wstępnym do zarejestrowania domeny i korzystania z niej przez osoby prywatne i firmy.

 

Chiny, liczące prawie 1,4 miliarda ludzi i prawie 80 milionów firm, są jednym z najbardziej obiecujących rynków cyfrowych na świecie. Szybko rozwijająca się gospodarka cyfrowa wykorzystuje usługi w chmurze, na których opierają się wszystkie główne usługi online. Aruba jest  obecna za granicą, oferując usługę cloud computing (www.arubacloud.com) w ponad 150 krajach, połączoną również z usługami hostingowymi, oferowanymi przez spółki zależne, obecne w różnych krajach europejskich. Chiny są naturalnym kierunkiem rozwoju, czego następstwem jest otwarcie .cloud (www.get.cloud). Uzyskanie licencji w Chinach jest prestiżowym osiągnięciem, „.Cloud” jest jednym z niewielu nowych gTLD (generycznych domen pierwszej generacji) akredytowanych na rynku chińskim, a Aruba jest jedyną włoską firmą działającą jako rejestr domen na tym rynku.

„Chmura jest synonimem Internetu i innowacji, natomiast rozszerzenie .cloud jest ciekawą propozycją dla chińskich firm i marek, które chcą podkreślić swój postęp techniczny i technologiczny oraz podzielić się swoim innowacyjnym podejściem. Rozwiązania chmurowe są przyszłością, a przyjmując domenę .cloud, przedsiębiorstwa mogą pokazać, że są gotowe zmierzyć się z cyfrową przyszłością” – powiedział Stefano Cecconi, CEO Arub Cloud.

„Nasz sukces opiera się na nawiązywaniu kluczowych partnerstw, dlatego naszym zamiarem jest współpraca z rejestratorami, partnerami i wszystkimi zainteresowanymi stronami z sektora technologii w Chinach. Partnerzy odgrywają znaczącą rolę w kierowaniu chińskimi firmami, pomagając im w cyfrowej transformacji oraz budowaniu ich tożsamości online, umacniając ich obecność w dzisiejszej gospodarce cyfrowej”. – dodaje Mou Mukherjee, Head of .Cloud Registry.

Kraj w pełnej rewolucji cyfrowej

Chiny mają największą na świecie liczbę użytkowników Internetu i telefonów komórkowych. Są też pierwszym krajem na świecie pod względem handlu elektronicznego i płatności mobilnych. Według ostatniego raportu China Internet Network Information Center (CNNIC), w lipcu 2018 roku w Chinach było 802 mln użytkowników cyfrowych, co oznacza wzrost o 3,8 proc. w porównaniu z grudniem 2017 roku. Ponadto 788 milionów osób to użytkownicy mobilni, co stanowi 98 proc. całkowitej bazy użytkowników w kraju. Powyższe dane potwierdzają tylko fakt, że Internet i technologie mobilne są integralną częścią chińskiego życia codziennego.

Chmura w liczbach

Domena .cloud, uruchomiona w lutym 2016 roku, może się już pochwalić 155 000 rekordami w ponad 180 krajach, w tym na rynkach wschodzących, takich jak Indie, Brazylia, Iran czy Kazachstan. Spośród wszystkich nowych rozszerzeń, .cloud należy do najczęściej rejestrowanych w ostatnich latach
i została wybrana zarówno przez międzynarodowe platformy firmowe, jak i innowacyjne startupy takie jak Food.Cloud, Fashion.Cloud i Reward.Cloud.

Więcej informacji na temat chmury .cloud można znaleźć na międzynarodowej stronie get.cloud lub chińska wersja weilai.cloud.

 

Reklamy