Aktualności Technologia

Asustor AS7010: nowe rozwiązanie dla firm

Asustor przeniósł bowiem rozwiązania znane z Windows ACL (Access Control List) do swojego systemu ADM. W ten sposób NAS oferuje 13 różnych ustawień w dostępie do informacji, a zarządzający danymi administrator może dowolnie udostępniać pracownikom zarówno pojedyncze pliki, jak i całe foldery.

Stawiając na rozwój
Każda solidna firma stawia na rozwój i rozrost własnych struktur. Stąd też decyzja producenta o wyposażeniu urządzenia w miejsce na kartę rozszerzeń, umożliwiającej zwiększenie szybkości transferu. Zwiększyć można także pamięć RAM, z 2 GB do maksymalnie 16 GB.

Skarbiec danych
Biznesowy NAS musi być w stanie obsłużyć od kilkunastu, kilkudziesięciu, do nawet więcej niż 100 pracowników. Nic więc dziwnego, iż urządzenie powinno być bardzo pojemne. Maksymalna pojemność AS7010T wynosi aż 100 TB.

Jeszcze szybszy transfer
Produkt Asustora współpracuje też z SMB 2.0 (Server Message Block), czyli protokołem zajmującym się m.in. udostępnianiem plików. Decyzja ta ma pozwolić na rozładowanie ruchu sieciowego, jednocześnie polepszając szybkość transferu danych. Zdaniem producenta rozwiązanie to zwiększa efektywność urządzeń działających w środowisku Windows o 30%-50%.

Efektywne chłodzenie
By sprostać stawianym przed nim zadaniom, AS7010T musi pracować na najwyższych obrotach. Dlatego tak ważne jest, by NAS zapewniał swoim podzespołom właściwe chłodzenie. Wentylatory dostosowują szybkość do panujących w urządzeniu warunków, przyspieszając tylko, gdy jest to konieczne. Sprzęt posiada jednak funkcję, dzięki której użytkownik będzie mógł sam ustawić szybkość obrotów.

Widzisz jeszcze więcej
Nowa seria NAS-ów to także łatwiejsze zarządzanie centrum monitoringu, dzięki aplikacjom Surveillance Center i AiSecure. AS7010T posiada licencje na 4 kamery, z możliwością dokupienia kolejnych (maksymalnie może być ich 64).

Chwila relaksu
Odchodząc nieco od sfery stricte biznesowej, warto wspomnieć, iż AS7010T oferuje możliwość oglądania filmów w najwyższej jakości – wszystko to dzięki wbudowanemu w urządzenie silnikowi graficznemu. Co więcej, użytkownik może podłączyć do NAS-a wzmacniacz, dla jeszcze lepszego efektu.

Który wybierzesz?
Dysk sieciowy AS7010T występuje w dwóch wersjach: AS7010T-i3 posiada procesor Intel® Core i3 3.5 GHz Dual-Core, a AS7010T-i5 Intel® Core i5 3.0 GHz Quad-Core. Pierwszy z wymienionych NAS-ów kosztuje około 6700 zł. Produkty objęte są trzyletnią gwarancją. Dystrybutorem rozwiązań Asustor w Polsce jest firma Impakt.

 

Dane techniczne:

 • Procesor: AS7010T-i3 – Intel® Core i3 3.5GHz Dual-Core; AS7010T-i5 – Intel® Core i5 3.0GHz Quad-Core
 • Pamięć RAM: AS7010T-i3 – 2 GB SO-DIMM DDR3L (maksymalnie do 16 GB); AS7010T-i5 – 8 GB SO-DIMM DDR3L (maksymalnie do 16 GB);
 • Ilość dysków (produkt dostarczany jest bez dysków twardych): 10 x SATA3 6Gb/s; 3.5″/2.5″ HDD/SSD
 • Maksymalna pojemność: 100 TB (10 x 10 TB HDD, pojemność może zależeć od poziomu RAID)
 • Interfejs sieciowy: 2 x Gigabit Ethernet
 • Złącza dodatkowe: 3 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 2 x eSATA
 • Wyjścia: 1 x HDMI 1.4a
 • Wentylator systemowy: 2 x 120 mm
 • Zasilacz/adapter: 1 x 350 W
 • Moc wejściowa: od 100V do 240V AC
 • System operacyjny: ADM
 • Maksymalna ilość obsługiwanych kamer IP (Surveillance Center): 64 (4 bezpłatne licencje)
 • Szyfrowanie: AES-NI

 

O Asustorze

Asustor to firma, której nazwa nie przez przypadek przywodzi na myśl markę Asus. Tajwańska korporacja, widząc w serwerach NAS tak duży potencjał, wydzieliła z jednej ze swoich spółek-córek – Asusteka – osobną firmę, która skupia się jedynie na tych coraz bardziej obiecujących produktach. Asustor od kilku już lat wprowadza w dziedzinie dysków sieciowych innowacyjne rozwiązania, stale rozwijając swoje urządzenia.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com