Aktualności

Audioteka rośnie. Alina Prawdzik nową Dyrektor Zarządzającą serwisu z audiobookami

Audioteka – znana aplikacja z audiobookami – obecna jest już w 9 językach w 23 krajach i kontynuuje dynamiczny rozwój w kierunku stworzenia leadera na rynku audiobooków nieanglojęzycznych. Zatrudnia już ponad 60 osób, a nową Dyrektor Zarządzającą (COO) została Alina Prawdzik, była dyrektor europejskiego eEbay’a. Razem z twórcą Audioteki, Marcinem Beme, będzie zarządzać spółką.

Alina Prawdzik ma wieloletnie doświadczenie w branży e-commerce i marketingu. Przez ostatnie siedem lat pracowała w eBay’u, gdzie m.in. przez cztery lata jako Dyrektor Generalna i Senior Director odpowiadała za ekspansję geograficzną swojej firmy w Europie. Wprowadziła eBay’a do Rosji, Skandynawii i Portugalii. Wcześniej, przez 12 lat pracowała w marketingu światowego lidera FMCG, Procter & Gamble. W Audiotece jako Dyrektor Zarządzająca (Chief Operating Officer) będzie nadzorować rozwój całej organizacji firmy i stopniowo przejmie odpowiedzialność za marketing i strategię ekspansji Spółki na rynkach zagranicznych.

– W Audiotece będę miała dużo pracy, bo spółka bardzo dynamicznie się rozwija. Jestem pod wrażeniem tego co udało się już Audiotece osiągnąć ale wierzę, że najlepsze dopiero przed nami. Bardzo się cieszę, że po ponad 20 latach pracy dla zagranicznych korporacji, będę współtworzyła jedną z najciekawszych polskich spółek działających w Internecie mobilnym – powiedziała Alina Prawdzik.

Marcin Beme dodaje: – Audioteka ma przed sobą bardzo gorący okres. Za parę tygodni ruszamy z Audioteką w Turcji, Brazylii i krajach arabskich. Firma zatrudnia już ponad 60 osób i liczymy na doświadczenie Aliny w budowaniu bardzo efektywnej, ciężko pracującej organizacji, skoncentrowanej na jednym i tym samym celu: budowa lidera rynku audiobooków na nieanglojęzycznych rynkach.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com