Reklamy
Aktualności Wydarzenia

Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie – konferencja i premiera książki

Większość ataków rozpoczyna się od otworzenia niewłaściwego e-maila. Na użytkowników internetu czyha wiele niebezpieczeństw, które mogą doprowadzić do utraty pieniędzy, danych i reputacji. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu zaprasza na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w cyfrowym świecie i premierę poradnika dla użytkowników internetu.

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi zabezpieczających urządzenia i chroniących działalność użytkowników w sieci. Aby jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo, trzeba mieć świadomość zagrożeń, wypracować sobie odpowiednie nawyki oraz wiedzieć, jak dotrzeć i korzystać z rozwiązań zapewniających ochronę. Wiedzę tę zebrał Marcin Pieleszek, informatyk, wykładowca i ekspert Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, który napisał książkę pt. „Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie. Poradnik bezpieczeństwa IT dla każdego”wydaną przez wydawnictwo Helion.

Premiera książki odbędzie się 11.12.2018 r. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, ul. Fabrycznej 29-31, w auli 110 w budynku A. Towarzyszyć jej będzie konferencja z udziałem przedstawicieli branży IT i świata biznesu – Patronów wydania. Opowiedzą oni o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach związanych z korzystaniem z nowych technologii i sieci oraz przedstawią uczestnikom swoje rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa.

Wydawnictwo Helion przygotowało dla uczestników rabat 25% na zakup poradnika. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Bezpieczeństwo w sieci zależy od nas samych

– To jest książka napisana przez informatyka dla nie-informatyków, czyli każdego użytkownika wszechogarniającej nas w każdej dziedzinie technologii. Żyjemy w świecie, w którym telefony, telewizory itp. stały się komputerami, rozwija się „internet rzeczy” i coraz więcej urządzeń podłączonych jest do globalnej sieci. Swoje finanse firmowe i osobiste powierzyliśmy również systemowym komputerowym. Bezpieczeństwo cyfrowe zależy w ogromnej mierze od każdego z nas, a ściślej rzecz ujmując od świadomości zagrożeń oraz umiejętności stosowania czasami prostych i darmowych narzędzi, które zwiększają stopień ochrony danych, pieniędzy i cyfrowej tożsamości – mówi Marcin Pieleszek, autor poradnika, wykładowca i ekspert WSB we Wrocławiu.

Z roku na rok wzrasta w Polsce ilość gospodarstw domowych posiadających komputery. Według danych GUS w 2018 r. komputer znalazł się w wyposażeniu 82,7% gospodarstw z przynajmniej jedną osobą w wieku 16-74 lata.

Powszechnie wiadomo, że komputer to tylko jedno z urządzeń pozwalających na korzystanie z internetu. Użytkownikami sieci są dziś dzieci, dorośli, osoby starsze oraz organizacje i przedsiębiorstwa. Tymczasem internet dający nieograniczony dostęp do informacji, niesie również wiele zagrożeń, narażając użytkowników na kradzież prywatnych i firmowych danych, pieniędzy lub utratę bezcennej reputacji, którą buduje się latami a jej nadszarpnięcie może powodować dalekosiężne konsekwencje.

AGENDA KONFERENCJI

Godz. 18:00-18:30
„A można było się zabezpieczyć… czyli moje wpadki” – Maciej Dutko, AkademiaInternetu.pl – opowie o swoich „przygodach” biznesowych związanych z bezpieczeństwem technologii, które nieraz zachwiały jego projektami e-biznesowymi.

Godz. 18:30-19:00
„5 sposobów jak włamać się do Twojej strony internetowej (obserwacje z perspektywy ciemnej strony mocy, czyli operatora hostingu)” – Michał Spławski, Domeny.tv, mserwis.pl – opowie o zagrożeniach płynących z zainfekowanych stron internetowych.

Godz. 19:00-19:30
„Jak zabezpieczyć się przed marnowaniem czasu prowadząc firmę?” – Andrzej Burzyński, Koah.pl – opowie o niebezpieczeństwach związanych z biznesowym przewlekaniem spraw w nieskończoność, również tych związanych z IT.

Godz. 19:30-20:00
„Jak przez nieuwagę utracić strategiczne dane firmy” – Łukasz Marczewski, LukaszMarczewski.pl – opowie o niebezpieczeństwach związanych z często bezpowrotną utratą cennych danych biznesowych.

Godz. 20:00-20:30
„Czy każdy mail jest do Ciebie, czyli [nie]bezpieczna poczta…” – Marcin Pieleszek, EeasyITsecurity.pl, autor poradnika „Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie”- opowie jak uniknąć problemów związanych z pocztą. Wszak to właśnie przez e-maila rozpoczyna się 90% ataków na osoby prywatne i organizacje.

Godz. 20:30-21:00
Rozmowy w kuluarach z prelegentami i autorem.


Prowadzący

Marcin Pieleszek– spec od bezpieczeństwa systemów z ponad 20-letnim stażem, certyfikowany trener Microsoftu, wykładowca akademicki, przedsiębiorca i inwestor, współautor Biblii e-biznesu 2. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, wykładowca i ekspert Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Swoją drogę zawodową związał z technologiami IT. Przez kilka lat prowadził własną firmę w zakresie doradztwa IT w małych firmach oraz obsługi kas fiskalnych. Pracował jako informatyk, a następnie inżynier systemowy (autoryzacja Microsoftu) dla dużej grupy kapitałowej. Jego wielką pasją jest dzielenie się wiedzą. Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia różnego rodzaju programów edukacyjnych na różnych szczeblach kształcenia. Jest autoryzowanym trenerem technologii Microsoft. Publikuje również na blogu www.pieleszek.pl.

Maciej Dutko– przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce. Autor bloga AkademiaInternetu.pl i właściciel jednej z największych firm edytorskich w Polsce, Korekto.pl. Podróżnik.

Michał Spławski– przedsiębiorca, właściciel spółki Domeny.tv oferującej domeny z całego świata. Pomaga firmom w tworzeniu ich kompleksowej obecności w internecie, na różnych rynkach. Pasjonat automatyzacji w biznesie i podróży po całym świecie.

Andrzej Burzyński– konsultant biznesowy. Autor książek o przedsiębiorczości, twórca programów szkoleniowych, inwestor. Prowadzi stronę AndrzejBurzynski.pl.

Łukasz Marczewski– twórca Frool i LeadPRO, internetowych narzędzi, które swoim zasięgiem objęły już ponad 14 000 000 osób. Ekspert pozyskiwania klientów oraz pasjonat big data, psychologii sprzedaży i analityki.


Patroni książki

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, SI Consulting Impel Group, Domeny.tv, Mserwis.pl, BalanGO.pl, Dutkon Akademia Internetu, Mała wielka firma, Biznes Ponad Granicami, ŁukaszMarczewski.pl, KOAH Andrzej Burzyński, SPIN, KrolPRO.

Reklamy