Reklamy
Aktualności

Biznes i nauka: KOMBINATORIUM zaprasza do współpracy

Poznańskie KOMBINATORIUM Naukowe realizuje obecnie dwa główne projekty – „iGPA – Internetowa Giełda Przedsiębiorczości Akademickiej – kształtowanie i rozwój innowacyjnych kadr w województwie wielkopolskim” oraz „INTELaktywni nauczyciele – projektanci edukacyjnej przyszłości”. Można włączyć się w ich prace.

Platforma HiTechPlant, stworzona w ramach projektu iGPA, to pomysł na rozwój współpracy między wielkopolskimi naukowcami, studentami a przedsiębiorcami w ostatnich latach. Projekt iGPA obecnie jest w fazie testów. Studenci, naukowcy i przedsiębiorcy za pomocą specjalnie przygotowanej w ramach projektu iGPA platformy, umożliwiającej prowadzenie wideokonferencji, mogą konsultować się z ekspertami z zakresu prawa, ekonomii, patentów czy innych dziedzin. Projekt iGPA w obecnej fazie udostępnia jeszcze dwa wolne miejsca dla chętnych, którzy chcą włączyć się w grupę testującą.

W grudniu platforma, stworzona w ramach projektu iGPA, powinna być już w pełni przygotowana na oficjalne otwarcie. Do tego czasu KOMBINATORIUM Naukowe zorganizuje panel dyskusyjny, w którym udział wezmą członkowie grupy testującej, przedsiębiorcy z Wielkopolski, przedstawiciele lokalnych samorządów, pracownicy naukowi oraz media. Termin panelu szacowany jest na drugą połowę listopada 2012 roku.

KOMBINATORIUM Naukowe działa także na rzecz rozwoju edukacji w województwie Wielkopolskim, realizując wspólnie z firmą Intel projekt „INTELaktywni nauczyciele – projektanci edukacyjnej przyszłości”. Nauczyciele, chętni do rozwijania swoich umiejętności i sposobów kształcenia, mogą jeszcze wziąć udział w kończącym się w lipcu 2013 roku projekcie.

Osoby chętne do współpracy w projekcie „iGPA – Internetowa Giełda Przedsiębiorczości Akademickiej – kształtowanie i rozwój innowacyjnych kadr w województwie wielkopolskim” oraz „INTELaktywni nauczyciele – projektanci edukacyjnej przyszłości” mogą zgłaszać się do KOMBINATORIUM Naukowego, pisząc na adres poznan@investin.pl, odwiedzając stronę internetową (www.poznan.kombinatorium.pl) lub udając się do biura w Poznaniu przy ulicy Matejki 46/3.

Reklamy