Reklamy
Aktualności Inwestycje

Blueseed – bliżej celu dzięki aniołom biznesu i …politykom

Twórcy Blueseed, pracujący nad zbudowaniem akceleratora biznesu i społeczności startupowej na statku wolnym od amerykańskiej jurysdykcji, przycumowanym na wodach międzynarodowych u wybrzeża Kalifornii, uzyskali dofinansowanie. Realizację niecodziennego planu wsparła grupa Bit Angels – aniołowie biznesu inwestujący w firmy wykorzystujące Bitcoin – cyfrową walutę. Kwota finansowania – 100 tys. dol. Blueseed juz wcześniej pozyskał 700 tys. dol. w seedowej rundzie finansowania. 300 tys. pochodziło wówczas od Mike’a Maplesa z floodgate.com

Pływający akcelerator i siedziba dla przedsiębiorców z całego świata niemogących uzyskać amerykańskiej wizy uprawniającej do prowadzenia interesów w USA okazuje się jeszcze potrzebniejszy w świetle ostatnich wydarzeń politycznych. Republikanie zasiadający w Izbie Reprezentantów wyrazili ostry sprzeciw i zapowiedzieli działania w sprawie przegłosowanego przez Senat projektu ustawy o reformie prawa emigracyjnego, w którym znalazła się sekcja dotycząca przyznawania tzw. „INVEST” wiz startupowcom i przedsiębiorcom z zagranicy.

Pozytywnym wydarzeniem jest natomiast fakt, że na początku lipca SEC – amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd – zniosła zakaz ogłaszania oferty powszechnej i publicznego zabiegania o chętnych do subskrypcji akcji i kupna udziałów. Twórcy Blueseeda na pewno wykorzystają tę decyzję i będą intensywnie szukać kolejnych inwestorów.

(więcej o Blueseed przeczytasz w 23. numerze miesięcznika „Proseed”)

Reklamy