Reklamy
Aktualności Startupy

Brand24: Promocja startupu dzięki polityce – Top-polityk.pl

Na bazie swojej podstawowej usługi, spółka Brand24 stworzyła serwis Top-polityk.pl, umożliwiający śledzenia w czasie rzeczywistym internetowych publikacji dotyczących liderów partii politycznych biorących udział w kampanii wyborczej. Twórcy wierzą, że narzędzie okaże się szczególnie przydatne dla dziennikarzy, partii politycznych, ośrodków analitycznych oraz obywateli interesujących się polityką.

Skąd pomysł na serwis? – Wpadłem na to  przy okazji wpisu Krzysztofa Kowalczyka, który wspomniał o prezentowanym na SXSW 2010 Pepsico Zeitgeist – wyjaśnia Michał Sadowski, twórca Brand24 – Pomyślałem, że dobrze byłoby w oparciu o dane Brand24 stworzyć serwis pokazujący wyniki dla danej branży. Polityka wydała się tematem, który ma największe szanse na przebicie się do mainstreamu.

Top-polityk.pl w założeniu nie ma generować przychodów – Brand24 traktuje projekt jako sposób na promocję podstawowej usługi monitoringu sieci. – Wierzymy, że tego typu badania to świetny sposób na zobrazowanie potęgi mediów społecznościowych. Co więcej, do tej pory nie było w Polsce narzędzia umożliwiającego bieżące śledzenie trendów w publikacjach politycznych – mówi Michał Sadowski.Zapowiada również, że w najbliższych tygodnia jego firma planuje uruchomienie kolejnych projektów wzorowanych na Top-polityk.pl.

Dzięki temu, że już teraz Brand24 posiada wewnętrzne API, stworzenie nowego serwisu nie wymagało dużych nakładów pracy. – Bardzo zależało nam na podkreśleniu LIVE jako trybu prezentowania wyników. Dawid, nasz nadworny magik javascript szybko się z tym uporał – zdradza Michał Sadowski.

Reklamy