Reklamy
Aktualności Wydarzenia

Business Mixer: o grach była ta rzecz

Ostatni Business Mixer w AIP (Warszawa) potraktował poważnie temat gier. Rozmawialiśmy z ekspertami: Jackiem Jankowskim, Wojciechem Ozimkiem i Klaudiuszem Zychem. Rywalizację o tytuł Startupu Miesiąca wygrala firma City Games Creator.

Podczas lipcowego spotkania z cyklu Business Mixer w AIP Business Link Warszawa rozmawialiśmy o potencjale biznesowym branży gier. Wydarzenie rozpoczęło się od panelu dyskusyjnego z udziałem ekspertów związanych z branżą, Jacka Jankowskiego, Wojciecha Ozimka i Klaudiusza Zycha. Pierwszy z zaproszonych gości jest specjalistą od advergamingu i dyrektorem marketingu w Mobile Wings Interactive. Wojciech Ozimek to założyciel one2tribe, firmy zajmującej się grami społecznościowymi, advergamingiem i grywalizacją. Z kolei Klaudiusz Zych współtworzy firmę Flying Wild Hog, która zajmuje się projektowaniem oprogramowania i działalnością developerską w zakresie gier komputerowych.

Eksperci mieli trudny orzech do zgryzienia, poddając analizie trzy młode firmy rywalizujące o tytuł Startupu Miesiąca: City Games Creator, Ministry of Win oraz Pokazim.pl. Spośród nich wyłonili najlepszą, która będzie miała szansę zawalczyć o tytuł Startupu Roku 2012. Startup Miesiąca, City Games Creator jest platformą do tworzenia gier miejskich z wykorzystaniem aplikacji mobilnych na smartphony i tablety. Za pomocą kreatora dostępnego z poziomu przeglądarki internetowej autor scenariusza, korzystając z dostępnych komponentów, projektuje grę, która następnie jest pobierana na urządzenia mobilne.

Jak mówił przewodniczący jury, Wojciech Ozimek, o wygranej zadecydowała skuteczna prezentacja pomysłu oraz wielość kierunków zawartych w koncepcji biznesowej. – Zwycięska prezentacja pokazywała wyraźnie, że zespół City Games Creator wytyczył sobie dokładnie przemyślane i różnorodne ścieżki pozyskiwania finansowania, jak i wizję rozwoju projektu – ocenił Ozimek.

Na Business Mikserze nie zabrakło atrakcji. Ministry of Win zorganizowało turniej najlepszych zawodników swojego domu w StarCraft II, zaoferowało też możliwość zmierzenia się ze zwycięzcami. Można było również zagrać w ShootAR – grę FPP na system Android z rozszerzoną rzeczywistością. Maciej Góralczyk ze sklepu Cytadela przygotował dla nas pokaz gier bitewnych. Rafał Marczuk ze Spootiv.com nadzorował rozgrywki i turnieje, które będą się odbywać podczas części nieoficjalnej wydarzenia przy pomocy swojej aplikacji – dzięki temu na bieżąco mogliśmy obserwować, kto wygrywa w poszczególnych konkurencjach.

Reklamy