Reklamy
Aktualności

Can't Stop Games: sukces nie do zatrzymania

Aulery to coroczne wyróżnienia dla młodych firm, które konsekwentnie rozwijają się w środowisku innowacyjnych technologii i promują kulturę przedsiębiorczości. Statuetki przyznają organizatorzy non profitowej Auli Polskiej – najstarszej aktywnej inicjatywy barcampowej w Polsce. W tegorocznej, czwartej już edycji wystartowało 60 firm. Obok Can’t Stop Games w gronie zwycięzców znalazły się UXPin.com oraz Brand24.pl.

Tymczasem podczas targów GameDay Expo 2012 firmie przyznano pierwszą nagrodę w konkursie Polish Game Awards za tytuł „Pirates Saga”, który uznany został przez jury najlepszą grą przeglądarkową 2011 roku. To pierwsze oficjalne wyróżnienie, choć wielokrotnie już doceniono polską grę (jedna z pięciu najlepszych gier o tematyce pirackiej na Facebooku wg portalu Games Blog, najlepsza z siedmiu gier o tematyce pirackiej na Facebooku wg portalu GamePro, jedna z dziesięciu gier lepszych od Farmville wg portalu Microcoft msn!).

Jedną z cech charakterystycznych „Pirates Saga” jest szeroki, niezależny ruch fanowski. W jego ramach utworzono stronę internetową wspieraną forum i profilami na łamach portali: Facebook, Twitter, Youtube, Google+, Blip, Flaker, Tumblr i Nasza Klasa, gdzie miłośnicy gry regularnie urządzają konkursy i quizy. Materiały publikowane są w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

Can’t Stop Games jest liderem branży gier społecznościowych w Polsce. Aplikacje firmy są publikowane przez największych światowych wydawców. Spółka dociera ze swoimi grami na wszystkie kontynenty, jest częścią globalnego rynku gier online i twórcą pierwszych w świecie, rewolucyjnych rozwiązań projektowych prezentowanych obecnie na polskich i międzynarodowych konferencjach branżowych. Can’t Stop Games to jednocześnie pierwsza europejska firma social-gamingowa, która dokonała ekspansji azjatyckiej, (na Chiny, Koreę i Japonię). Spółka jest członkiem Polskiego Towarzystwa Badania Gier i współzałożycielem multimedialnego klastra Creativro.

Can’t Stop Games zatrudnia obecnie 40 doświadczonych specjalistów, którzy łącznie pracowali przy przeszło 40 tytułach na 14 platform. Sama firma w dorobku ma trzy, z czego najnowszy – „Wesoła Osada” – miał swą premierę na łamach polskiego portalu Nasza Klasa, a wkrótce śladem poprzednich udostępniony zostanie za granicą w kilku wersjach językowych.

Więcej o Can’t Stop Games na www.cantstopgames.com

Reklamy