Reklamy
Aktualności Technologia

Chipy Huawei wprowadzą AI w nową erę

Huawei Enterprise chce przyśpieszyć rozwój technologii AI dzięki swoim chipom Ascend 310. Dewizą Huawei w zakresie sztucznej inteligencji jest „AI z korzyścią dla wszystkich”, dlatego też strategia firmy w tej dziedzinie zakłada: inwestycje w badania i rozwój talentów; budowę wszechstronnego i kompletnego portfolio AI oraz wsparcie otwartego, globalnego ekosystemu. Każdego roku Huawei inwestuje od 10 do 15 procent swoich przychodów ze sprzedaży w badania i rozwój, a w tym roku inwestycje w sektor R&D przekroczą kwotę 15 miliardów dolarów, wspierając rozwój oraz implementację nowej strategii AI firmy.

„Sztuczna inteligencja to najnowsza technologia, którą Huawei udostępnia swoim  klientom i partnerom. Firma dąży do upowszechnienia AI tak, aby przestała to być technologia dostępną tylko dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów. W ciągu najbliższych trzech lat firma, we współpracy z milionem programistów AI, pragnie napędzać innowacje, jednocześnie dostarczając przystępną cenowo, efektywną i niezawodną sztuczną inteligencję, dostępną dla każdej firmy i branży, aby zbudować w pełni połączony, inteligentny świat” – zapowiada Yan Lida, prezydent Huawei Enterprsie Business Group. „Naszym atutem jest nie tylko umiejętność wykorzystania  AI, ale także osiągnięcie efektu synergii między sztuczną inteligencją a chmurą, Internetem Rzeczy (IoT), wideo, edge computingiem, big data oraz innymi technologiami, w celu stworzenia otwartej platformy, która wspiera cyfrową transformację dla wszystkich gałęzi przemysłu” – tłumaczy Yan Lida.

Na początku października br., podczas V edycji World Internet Conference odbywającej się w Wuzhen w Chinach, miała miejsce oficjalna premiera kompletnego rozwiązania AI zaprojektowanego przez Huawei – układu scalonego Ascend 310. Ascend 310 to pierwszy chip w serii Ascend, który rozpoczyna nową erę dla sztucznej inteligencji. To ekonomiczne rozwiązanie zapewnia nie tylko potężną moc obliczeniową, ale również niskobarierowe platformy do tworzenia aplikacji, które upraszczają oraz zwiększają elastyczność i wydajność modelowania danych AI i tworzenia aplikacji. Rozwiązanie jest w stanie kierować wszechobecną inteligencją niezależnie od rodzaju urządzenia, wariantów edge czy cloud computingu. Seria chipów AI Ascend stanowi podstawę dla rozwiązań Huawei wykorzystujących AI.

Ascend 310 to obecnie najsilniejszy w branży układ AI SoC dla edge computingu. Niezależnie, czy w grę wchodzi szybko poruszający się samochód, czy wysoce wydajna linia produkcyjna, złożone badania naukowe lub codzienne potrzeby  edukacyjne, Ascend 310 może wesprzeć każdą branżę dzięki wydajnej energii obliczeniowej. Jeden chip Ascend 310 może osiągnąć aż do 16TOPS obliczeń on-site, jednocześnie wspierając identyfikację 200 różnych obiektów – chip jest w stanie przetworzyć tysiące zdjęć w ciągu jednej sekundy. Niedawno Huawei i Audi zademonstrowały wykorzystanie chipsetu w autonomicznej jeździe w samochodzie, który był wyposażony w mobilną jednostkę obliczeniową Mobile Data Center (MDC) firmy Huawei. Oszacowano, że chipset Ascend 310 firmy Huawei zużył tylko 200 watów mocy podczas autonomicznej jazdy.

Kolejną zaletą serii Ascend jest zastosowanie innowacyjnej, zunifikowanej i rozszerzalnej architektury Da Vinci autorstwa Huawei, która zapewnia pełne działanie w różnych scenariuszach – od najniższego zużycia energii do wysokiej mocy obliczeniowej – czego nie oferuje obecnie żadna inna architektura dostępna na rynku. Architektura Da Vinci umożliwia jednoczesne wdrażanie, migrowanie i współpracę aplikacji AI w różnych sytuacjach, co znacznie poprawia efektywność tworzenia oprogramowania i przyspiesza aplikację sztucznej inteligencji w różnych gałęziach przemysłu. Możliwości układu scalonego Ascend 310 zostały docenione również podczas konferencji World Internet Conference, gdzie nowy chip został wyróżniony spośród ponad 400 osiągnięć technologicznych i uhonorowany nagrodą  World Leading Scientific and Technological Achievement.

Więcej informacji o strategiach AI Huawei oraz kompletnych i wszechstronnych rozwiązaniach AI można znaleźć na stronie: https://www.huawei.com/en/press-events/news/2018/10/huawei-hc-2018-eric-xu-ai.

O Huawei Enterprise

Huawei Enterprise to czołowy producent rozwiązań technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT), będący jedną z trzech grup biznesowych Huawei.

Wykorzystując mocne zaplecze badawczo-rozwojowe, innowacyjny charakter i wszechstronną wiedzę techniczną, Huawei Enterprise pomaga przedsiębiorstwom odpowiadać na wyzwania związane z cyfrową transformacją, przyczyniając się do ich rozwoju i umożliwiając osiągnięcie sukcesu biznesowego. W skład kompleksowego portfolio firmy Huawei wchodzi szeroka gama wysoce wydajnych oraz zintegrowanych, zorientowanych na klienta rozwiązań i produktów ICT dla firm i instytucji z sektorów takich jak publiczny, finansowy, transportowy, przemysłowy, energetyczny czy dla dostawców usług internetowych.

Huawei Enterprise dąży do tego, by wyznaczać standardy branżowe i przewodzić transformacji cyfrowej. Firma jest autorem nowych rozwiązań technologicznych dla przemysłu przyszłości w takich obszarach jak wykorzystanie możliwości chmury obliczeniowej, sieci definiowanej programowo (SDN), Big Data, sztucznej inteligencji (AI) czy Internetu rzeczy (IoT). Firma  zatrudnia w tym celu najbardziej uzdolnionych inżynierów na świecie i inwestuje ponad 10% rocznych przychodów w badania i rozwój. Huawei Enterprise działa w otwartym ekosystemie partnerów. Model ten pozwala zapewnić najwyższą możliwą jakość – dla każdej branży i rodzaju potrzeb, od momentu powstania produktu aż do jego wdrożenia.

Huawei Enterprise to wieloletni, zaufany partner wielu marek i firm. Obecnie 211 firm z listy Global Fortune 500, w tym 48 z pierwszej 100, wybrało Huawei Enterprise na partnera w cyfrowej transformacji. Firma jest obecna w ponad 170 krajach i regionach, obsługując więcej niż jedną trzecią światowej populacji. Celem firmy jest dalszy rozwój i pozycja preferowanego dostawcy rozwiązań ICT na każdym z obsługiwanych rynków.

Więcej informacji o Huawei Enterprise znajduje się na e.huawei.com/pl lub w mediach społecznościowych:

LinkedIn Facebook Twitter YouTube

Reklamy