Reklamy
Aktualności

Ciekawy ruch biznesowy CD PROJEKT

Twórcy Wiedźmina zaskakują. Spółka CDP.pl z grupy CD PROJEKT testuje serwis filmowy. Widz nie będzie płacił za wypożyczenie lub jednokrotne obejrzenie filmu, ale za pozostanie jego właścicielem na zawsze. Do testów firma chce włączyć użytkowników.

Platforma CDP.pl do tej pory dystrybuowała online gry, e-booki i e-komiksy, jej oferta ma się teraz wzbogacić o filmy.

– Wiążemy ogromne nadzieje związane z wprowadzeniem do naszej oferty filmów. Nasza ogromna przewaga konkurencyjna polega na tym, że raz zakupiony film już zawsze pozostanie na cyfrowej półce klienta. Pracujemy nad ofertą, która w momencie udostępnienia serwisu będzie już bardzo atrakcyjna – wyjaśnił dyrektor zarządzający CDP.pl Michał Gembicki.

Serwis będzie oferował różne gatunki – science-fiction, horror, jak i filmy obyczajowe oraz kino alternatywne. Platforma umożliwi wielokrotne oglądanie zakupionego filmu i będzie funkcjonować w modelu DTO (download-to-own) oraz streamingu w technologii Microsoft Silverlight.

Obecnie trwają pierwsze beta-testy, bierze w nich udział grupa stu użytkowników – są to testerzy zewnętrzni, pracownicy CDP.pl oraz wybrani klienci serwisu. Kiedy ci wykryją już najważniejsze błędy, rozpocznie się drugi etap testów. Do niego firma zaprasza szerszą grupę użytkowników.

Wszyscy chętni do wzięcia udziału w tym etapie mogą zarejestrować się na stronie www.cdp.pl/testy-filmow, gdzie znajdą formularz rejestracyjny do pozostawienia swoich danych. Spośród wszystkich osób, które to zrobią, zostanie wylosowana kolejna grupa testerów – liczba osób dopuszczonych do tego etapu jest ograniczona. Dla wszystkich aktywnie testujących serwis przygotowano filmy, e-booki i gry gratis.

Serwis cyfrowej dystrybucji plików CDP.pl został uruchomiony w październiku zeszłego roku. Początkowo dostępnych było na nim nieco ponad 30 gier. Obecnie klienci mogą wybierać wśród ponad 750 produktów: gier, e-booków oraz e-komiksów.

Zdjęcie w nagłówku artykułu zostało udostępnione dzięki uprzejmości serwisu fotolia.com (© Sashkin).

Reklamy