Reklamy
Aktualności

Comperia.pl: Alior Sync najlepszym kontem internetowym

Alior Sync najlepszym bankiem internetowym zdaniem porównywarki Comperia.pl. Po piętach depcze mu Meritum Bank, a mBank – synonim polskiego e-banku w czołówce, ale po wielu latach złapał wyraźną zadyszkę.

Bankowość internetowa w Polsce ma już 13 lat. Wtedy to wystartował mBank. Bez oddziałów, bez kolejek z pełną obsługą rachunku przez internet i telefon. Takie podejście do bankowości było w 2000 roku na tyle rewolucyjne, że nikt nie wierzył w sukces przedsięwzięcia. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić obsługę konta bankowego bez dostępu przez internet, z obsługą wyłącznie za pośrednictwem okienka w oddziale.

Comperia.pl przygotowała ranking kont internetowych. Konta zostały prześwietlone pod względem 11 parametrów – opłaty za prowadzenie rachunku, opłaty za zewnętrzny przelew internetowy, opłaty za wypłatę ze wszystkich bankomatów w Polsce, opłaty za wydanie karty do konta, opłaty za użytkowanie karty do konta, możliwości wykonania i kosztu przelewów ekspresowych w Internecie, dostępu do bankowości mobilnej, dostępności usługi moneyback/ cashback (rozumiany jako procentowy lub kwotowy zwrot płatności kartą za zakupy), możliwości zawarcia umowy o prowadzenie konta za pomocą przelewu, dostępności produktów bankowych online i możliwości uzyskania kredytu online.
Po 1 punkcie przyznano za brak opłat związanych z użytkowaniem konta i 0 punktów, jeśli opłaty takie wystąpiły, niezależnie od ich wysokości. Dodatkowo, każdy bank mógł zyskać punkt za dostęp do bankowości mobilnej, moneyback, możliwość otwierania konta za pomocą przelewu, dostęp do produktów bankowych online i możliwość uzyskania kredytu przez Internet. W rankingu można było maksymalnie zdobyć 11 punktów.

Największą ilość punktów otrzymało konto osobiste w banku Alior Sync. Rachunek ten jest zupełnie darmowy i spełnia oczekiwania najbardziej wymagającego „mobilnego klienta”. Wszystkie czynności związane z finansami osobistymi można wykonać za pomocą komputera lub telefonu i nie zapłacimy za nie nawet złotówki. Darmowe są nawet przelewy ekspresowe, pod warunkiem, że nie wykonamy ich więcej niż 10 w miesiącu. Dodatkowo bank premiuje aktywnych klientów dzięki 5 proc. cashbackowi za zakupy wykonane Internecie.

Zwycięzcy po piętach depcze Konto Zarabiające w Meritum Banku. Rachunek ten przegrał jednym punktem, ponieważ pobierana jest opłata za przelewy ekspresowe wykonywane online.

Ranking:
1. Alior Sync – Konto osobiste  – 11 pkt.
2. Meritum Bank – Konto Zarabiające – 10 pkt.
3. Bank Millennium – Dobre Konto – 9 pkt.
3. ING Bank Śląski – Konto z Lwem Direct – 9 pkt.
4. mBank – eKonto – 8 pkt.
4. Getin Bank – Konto Getin UP – 8 pkt.
4. getinonline – Konto skarbonkowe – 8 pkt.
4. Euro Bank – Konto Online – 8 pkt.
5. BZ WBK – Konto Godne Polecenia – 7 pkt.
5. Kredyt Bank – Konto Godne Polecenia – 7 pkt.
5. Raiffeisen Polbank – Comfort Direct – 7 pkt.
5. Citi Handlowy – CitiKonto Direct – 7 pkt.
5. Inteligo – Konto prywatne – 7 pkt.
5. Bank BPH – konto Lubię to! – 7 pkt.
6. MultiBank – MultiKonto ja – 6 pkt.
6. Volkswagen Bank – e-direct – 6 pkt.
6. Deutsche Bank PBC – dbNET – 6 pkt.
6. Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. – Konto z pakietem Aktywnym – 6 pkt.
6. BOŚ S.A – e- konto BOŚ – 6 pkt.
6. PKO BP – Konto za Zero – 6 pkt.
7. Bank BGŻ – Konto z premią – 5 pkt.
7. BNP Paribas – Konto z pakietem L – 5 pkt.
7. Idea Bank – Konto Idealne – 5 pkt

Reklamy