Aktualności Inwestycje Wydarzenia

Creamfinance Poland finalizuje emisję obligacji w EUR

Creamfinance Poland, spółka z pierwszej piątki działających w Polscefirm, specjalizujących się w mikropożyczkach internetowych, zakończyła zapisy na obligacje denominowane w EUR.

Inwestorzy zadeklarowali zainteresowanie obligacjami wartymi ponad 100 000 EUR. Spółka zdecydowała się obniżyć próg emisji do 400 obligacji o wartości 250 EUR każda.

– Oferta publiczna obligacji EUR była unikalnym eksperymentem mającym na celu zbadanie popytu inwestorów na papiery dłużne w EUR. Pomimo atrakcyjnego jak na tę walutę oprocentowania zainteresowanie obligacjami w EUR było niższe niż w PLN – mówi Adam Dąbrowski, Dyrektor Zarządzający Creamfinance Poland.

– Od początku naszej działalności jesteśmy w awangardzie wykorzystania zaawansowanych technologicznie metod weryfikacji pożyczkobiorców i ograniczania ryzyka. Również po stronie finansowania będziemy dalej stosować innowacyjne rozwiązania, atrakcyjne dla inwestorów i dopasowane do naszego profilu działalności.

W związku ze zmianą progu emisji przydział obligacji będzie miał miejsce 4 listopada 2015 r. Wcześniej w październiku Creamfinance Poland z sukcesem uplasowała ofertę publiczną obligacji denominowanych wzłotych sprzedając 1 718 obligacji serii A o łącznej wartości wg ceny emisyjnej 1,72 mln PLN. Środki z obu emisji przeznaczone zostaną na rozwój portfela pożyczkowego oraz ewentualne wprowadzenie do oferty nowych produktów.

Źródło: Inwestycje.pl S.A.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com