Reklamy
Aktualności

Creative Business Cup po raz pierwszy w Polsce

CREATIVE BUSINESS CUP to międzynarodowy konkurs dla doświadczonych przedsiębiorców branży kreatywnej. Organizatorem konkursu jest duńskie Centrum Kultury i Ekonomii Doświadczeń (Center for Cultural and Experience Economy).

CBC to największy konkurs dla kreatywnych przedsiębiorców w Europie. W tym roku, z inicjatywy gdańskiego inkubatora Starter, wśród krajów biorących udział w konkursie po raz pierwszy znalazła się Polska. Krajowe eliminacje zakończą się w czerwcu. Finał międzynarodowy będzie miał miejsce w Kopenhadze w listopadzie tego roku.

Celem konkursu jest poszukiwanie nowych i oryginalnych pomysłów biznesowych w branży kreatywnej (design, architektura, produkcja treści np. gry komputerowe, reklama, książki i prasa, muzyka, filmy, sztuka i rzemiosło, radio i TV, parki rozrywki czy gastronomia). Projekt zgłoszony do konkursu musi posiadać silny potencjał rynkowy, a co najmniej jedna z osób w zespole zgłaszającym swój pomysł musi posiadać wykształcenie lub doświadczenie w branży twórczej. Ocenie podlegają zarówno umiejętności kreatywne finalistów, jak i potencjał komercyjny projektu, jego oryginalność.

Zainteresowane firmy mogą zgłaszać się do 3 czerwca 2013 przesyłając wypełniony biznes plan z opisem konceptu kreatywnego w języku angielskim. Każdy opis powinien m.in. zawierać szczegółową strukturę biznesu, jego wartości i główne założenia, kanały sprzedaży, dedykowany rynek, analizę ryzyka czy plany finansowe. W pierwszym etapie zostaje wybrany krajowy finalista CREATIVE BUSINESS CUP 2013, a ogłoszenie polskich wyników konkursu będzie miało miejsce 28 czerwca. Krajowy zwycięzca zaprezentuje swój pomysł podczas finału międzynarodowego IV edycji CREATIVE BUSINESS CUP, który odbędzie się w dniach 18-20 listopada w Danii.

HARMONOGRAM:

8.04 – ogłoszenie konkursu

3.06 – zakończenie zbierania zgłoszeń

28.06 – wybór finałowego pomysłu krajowego

listopad – finał międzynarodowy

Informacje o CREATIVE BUSINESS CUP na stronie gdańskiego inkubatora Starter – organizatora konkursu na Polskę: cbc.inkubatorstarter.pl

Strona duńskiego organizatora konkursu: www.creativebusinesscup.com

Reklamy