Reklamy
Aktualności Inwestycje

Delivery Hero: kupuje m.in. Pizzaportal.pl

Delivery Hero to 18-miesięczny startup, skupuje firmy oferujące dostawę jedzenia przez internet bądź kablówki. Na celownik wziął m.in. sieć pośredników do której należy łódzki Pizzaportal.pl

Berlińska firma Delivery Hero obsługuje już 19 tysięcy lokali na całym świecie. Na akwizycje zebrała ok. 25 mln euro, co podwyższyło jej kapitalizację do 40 mln euro. Za pozyskane środki kupiła spółkę OnlinePizza Norden Group.

Firma powstała 5 lat temu w Szwecji, prowadzi również działalność w Finlandii, Austrii i Polsce. Na naszym rynku działa pod szyldem Pizzaportal.pl. Serwis ma centralę w Łodzi, zatrudnia zaledwie kilkanaście osób, ale obsługuje ponad 1200 pizzerii. Za pośrednictwem formularza internetowego można złożyć zamówienie, które trafia bezpośrednio do dostawcy. Taka forma jest dużo szybsza, niż telefoniczna – klient sam komponuje pizzę, jedyna informacja jaka dociera z pizzerii dotyczy czasu, w jakim zamówienie zostanie zrealizowane.

Pizzę można też zamówić przez telewizję kablową (w Dialogu), bezpośrednio na ekranie telewizora. Pizzaportal docelowo chce współpracować z 5 tysiącami lokali gastronomicznych w kraju.

Reklamy