Reklamy
Aktualności Inwestycje

Divante: inwestycja w Gekosale

Gekosale powstało 3 lata temu jako polska odpowiedź na inne rozwiązania Open Source obecne na rynkach zagranicznych.

– Współpraca z Divante otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości jeżeli chodzi o dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, strategii i dobrych praktyk e-commerce. Wierzymy że doświadczenia zdobyte przez Divante przy wdrożeniach dla największych polskich marek w oparciu o inne systemy open-source pozwolą nam zaoferować zupełnie nową jakość oprogramowania w Polsce i na rynkach zagranicznych – mówi Adam Piotrowski, współtwórca Gekosale i Prezes Zarządu nowej spółki.

O Gekosale mówi:
Gekosale powstało blisko 3 lata temu jako polska odpowiedź na inne rozwiązania Open Source obecne na rynkach zagranicznych. Od samego początku naszą filozofią było dostarczenie platformy jak najbardziej dostosowanej do polskich warunków. Uważamy że udaje nam się spełniać oczekiwania naszych użytkowników o czym świadczą statystyki:
– ponad 2500 pobrań bezpłatnych modułów w roku 2012
– blisko 1100 użytkowników oficjalnego forum którzy napisali 6800 postów
– ponad 300 sklepów (w różnym stadium wdrożenia)
– ponad 300 pobrań wersji instalacyjnej miesięcznie w 2012 roku.

Wynikiem współpracy z Divante będzie powstanie w okresie 4-6 miesięcy wersji Gekosale 2.0 oraz o wiele szybszy niż dotychczas rozwój usług dodatkowych dla oprogramowania. Model biznesowy i licencja oprogramowania nie ulegnie zmianie.

– W Divante wierzymy w Wolne Oprogramowanie, zwłaszcza w branży e-commerce – gdzie elastyczność i bezpieczeństwo biznesowe są bardzo istotne. Od dłuższego czasu obserwowaliśmy dynamiczny rozwój platformy Gekosale. W obecnej wersji oprogramowanie, pod względem funkcjonalnym, konkuruje z najlepszymi platformami Open Source. Oczywiście – bijąc je na głowę jeśli chodzi o dostosowanie do polskich realiów, integracje i wsparcie użytkowników – mówi Piotr Karwatka, Szef Technologii i Vice-Prezes Zarządu Divante. – Mogę zdradzić, że wspólnie z autorami platformy pracujemy nad bogatą w zmiany wersją 2.0. W ramach współpracy chcemy podzielić się doświadczeniami Divante z obsługi dużych marek eCommerce i rozwinąć funkcjonalności klasy enterprise. Nie zapominamy o małych i średnich odbiorcach, dla których w niedługim czasie zaoferujemy bardzo efektywne rozwiązania. Oprogramowanie oczywiście nie zmieni swojej licencji – dodaje Karwatka

Obecnie z oprogramowania Gekosale korzysta około 300 sklepów. Oprogramowanie Gekosale w wersji 1.4 można pobrać bezpłatnie ze strony www.gekosale.pl.

Reklamy