Aktualności

Jak dobrze wyglądać na zdjęciach biznesowych?

Pozowanie do zdjęć jest dla wielu osób bardzo krępującym doświadczeniem. Niestety stres towarzyszący robieniu zdjęć biznesowych jest szczególnie duży, ponieważ to właśnie tego typu fotografie budują nasz wizerunek zawodowy.

Systematycznie wzrasta zapotrzebowanie na zdjęcia portretowe. Robimy je już nie tylko w momencie składania wniosku o nowy dokument, coraz częściej tego typu zdjęcia przydają nam się także w karierze zawodowej. Profesjonalne zdjęcia biznesowe zamieszczamy w CV, w mediach społecznościowych czy na stronie internetowej naszej działalności. Takie „wizytówki” potrzebne są również w momencie udzielania wywiadów czy w przypadku przygotowywania wypowiedzi specjalistycznych do różnego rodzaju magazynów.

Odpowiednia postawa ciała

Odpowiednia postawa jest kluczem do ukazania pewności siebie. Na tego typu zdjęciach nie należy się garbić, ale także nie przybierać nienaturalnych pozycji. Ciężar ciała musimy równo oprzeć na obu nogach. Możemy także zaprzeć się szczególnie na jednej nodze, jeśli postawimy ją nieco z tyłu. Pamiętaj, aby na Twoim zdjęciu biznesowym były widoczne dłonie. Wzbudzisz wtedy więcej zaufania w podświadomości potencjalnych klientów.

Właściwy strój

Strój jest sprawą bardzo indywidualną, ponieważ każda osoba ma swój niepowtarzalny styl, a możliwość jego ukazania często zależy od branży i piastowanego stanowiska. Małą podpowiedzią w kwestii ubioru jest zastanowienie się, czy wybraną stylizację założylibyśmy na spotkanie z potencjalnym klientem. Pamiętajmy także, aby na sesję nie zakładać ubrań nowych. Postawmy na takie, które mieliśmy na sobie przynajmniej kilkukrotnie i dobrze się w nich czujemy. Dokładnie wyprasujmy wszystkie elementy garderoby, zapnijmy wszystkie guziki, dopasujmy całe zestawienie kolorystycznie. Stylizacja musi być dopracowana w każdym szczególe, ponieważ aparat szybko wychwyci wszelkie niedociągnięcia.

Makijaż

Makijaż do zdjęć biznesowych powinien być dyskretny i delikatny, jednak bardziej intensywny niż na co dzień. Aparat ma bowiem tendencję do niewielkiego przekłamywania w kwestii koloru i natężenia. Do jego stworzenia użyjmy kosmetyków, które dają matowe wykończenie, unikniemy wówczas efektu błyszczenia skóry. W całej stylizacji zachowajmy także właściwe proporcje – jeśli podkreślamy oczy to postawmy na stonowane usta i odwrotnie.

Zdjęcia biznesowe to nasza wirtualna wizytówka, dlatego do takiej sesji należy odpowiednio się przygotować. Właściwa prezencja na tego typu fotografiach pomoże nam przedstawić siebie jako osobę rzetelną i odpowiedzialną, a co za tym idzie – godną zaufania potencjalnych klientów.

 

źródło obrazka; [ internet ]

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com