Reklamy
Aktualności Startupy

Droppa: jeden z pięciu zwycięzców konkursu Firma z potencjałem

Droppa, spółka z portfolio SpeedUp VC Group, została jednym z pięciu laureatów konkursu „Firma z Potencjałem:, organizowanego przez Capital Express i Agencję Rozwoju Regionalnego. W II edycji ocenie podlegało 40 spółek. Droppa została wysoko oceniona pod względem biznesowym.

Nagrodą jest przygotowanie spółki do oferty publicznej lub prywatnej (m.in. opracowanie prospektu emisyjnego lub dokumentu informacyjnego oraz przygotowanie wyceny). Usługa jest w 100% finansowana ze środków Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Droppa działa w sektorze usług logistycznych. To hurtownia usług kurierskich, magazynowania i ewidencji towarów. Poprzez stronę internetową dwiepaczki.pl Droppa umożliwia niewielkim przedsiębiorcom szybkie i tanie wysłanie przesyłki.

– Rozważamy różne możliwości dokapitalizowania naszych spółek, w tym NewConnect. Cieszę się, że spółki z portfolio SpeedUp, w tym przypadku Droppa, okazują się na to gotowe w tak krótkim czasie od wystartowania. Fakt ten potwierdza m.in. umiejętność SpeedUp do wyszukiwania liderów i pomysłów z naprawdę wyjątkowym potencjałem – mówi Michał Lehmann, partner SpeedUp Venture Capital Group, odpowiedzialny za wyjścia z inwestycji.

Reklamy