Reklamy
Aktualności

Dwiepaczki.pl: pieniądze z pobrania tego samego dnia wrócą do nadawcy

System, który uruchamia firma Dwiepaczki, kilka razy dziennie skanuje potwierdzenia odbioru. Jeśli przesyłka została dostarczona a pieniądze pobrane, automatycznie wysyła je do nadawcy przesyłki. Trafią na jego konto maksymalnie w ciągu dwóch dni, przy sprzyjających okolicznościach – w kilka godzin.

Druga ważna sprawa to koszt takiej transakcji. Niektóre firmy kurierskie mają w ofercie ekspresową wysyłkę pieniędzy za przesyłki, ale kosztuje ona ok. 20-30 zł plus 0,5% wartości przesyłki. Według Michała Łaski, członka zarządu Dwiepaczki – Cena usługi będzie bardzo korzystna, konkurencyjna do stawek najbardziej zbliżonych usług oferowanych przez dostawców płatności elektronicznych. Można się więc spodziewać opłaty na poziomie złotówki, dwóch plus opłaty 1,5-3% wartości pobrania. W przypadku przesyłki o wartości 100 zł byłby to koszt 5 złotych.

Michał Łaska dodaje: – Wierzymy, że nasza usługa zmieni podejście e-sklepów do przesyłek pobraniowych. Sklepy przestaną zniechęcać konsumentów do zakupów za pobraniem dzięki czemu przekonają do siebie klientów o ograniczonym poziomie zaufania do zakupów internetowych lub preferujący transakcję typu COD.

Pobranie Express to usługa dodatkowa. Klient może z niej korzystać w dowolnym momencie, z dowolną ilością pobrań, będzie jednak wymagała podpisania umowy o współpracy.

Reklamy