Aktualności Wydarzenia

Dziś Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego 2013

Z tej okazji Gospodarczy Gabinet Cieni BCC podsumowuje: – Wiele analiz wskazuje na to, iż w krajach CEE (Central Eastern Europe) tempo wzrostu sektora IT / ICT będzie w nadchodzącym okresie o wiele wyższe niż tempo wzrostu PKB poszczególnych państw, co jest dodatkowo dobrym sygnałem dla tego sektora gospodarki.

„Światowy Dzień Telekomunikacji i Społeczeństwa Informacyjnego 2013” odbywa się w tym roku pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Wydarzeniu towarzyszy Konferencja Okrągłego Stołu, która tradycyjnie odbędzie się w Sejmie, a patronat nad tym spotkaniem objęła Marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Wśród prelegentów są także Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni oraz Minister Gospodarki Janusz Piechociński.

Gospodarczy Gabinet Cieni BCC wyraźnie twierdzi, że rynek technologii IT/ICT będzie się dynamicznie rozwijaj. Zainteresowaniem klientów mają się cieszyć przede wszystkim rozwiązania dające widoczne oszczędności, szybkie analizy biznesowe, a także szeroko rozumiane rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i przechowywania danych oraz oczywiście technologie „nowe”, jak chmura obliczeniowa, czy też wykorzystanie biznesowe mediów społecznościowych.

Zawirowania minionego okresu, spadek koniunktury, przejęcia, fuzje i upadki firm działających w Polsce w obszarze technologii informatyczno – telekomunikacyjnych w pewnym sensie oczyściły rynek, pozostawiając na nim sprawne organizacje potrafiące działać nie tylko w okresie wzrostów i popytu, ale także w sytuacji znacznego spowolnienia gospodarczego. Jest to oczywiście dobra informacja dla klientów, partnerów oraz dystrybutorów, gdyż dostawcy i odbiorcy technologii IT, którzy na rynku pozostali, zreorganizowali się, pozyskali nowe linie produktowe, czy kompetencje są z pewnością potencjalnie „stabilniejszymi” organizacjami, zweryfikowanymi przez rynek – czytamy w komunikacie.

Gospodarczy Gabinet Cieni BCC zwraca uwagę jednak, że w tym roku wiele firm z omawianego sektora odczuje to, że w tym roku zasadniczo nie będzie nowych funduszy unijnych. Zaznacza też, coraz częściej można spotkać analizy, z których wynika, iż polski rynek IT od kilku lat rozwija się wolniej niż rynek światowy, co budzi spore obawy.

Zdjęcie w nagłówku artykułu zostało udostępnione dzięki uprzejmości serwisu fotolia.com (© Julien Eichinger ).

Komentarze

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com