Reklamy
Aktualności

E-commerce: Electro.pl, Morele.net i redcoon.pl najlepszymi sklepami

Sklepy internetowe walczyły o podium w trzech kategoriach: „Mega-sklepy”, „Sklepy średniej wielkości” oraz „Młode wilki”. Do grona „Mega-sklepów” zaliczone zostały podmioty z rozpoznawalną marką, minimum 5 000 opinii w serwisie Opineo.pl oraz dużym zasięgiem działania. W kategorii tej po raz kolejny zwyciężyło ELECTRO.pl. W pierwszej trójce znalazło się również Morele.net oraz Redcoon.pl.

ELECTRO.pl – od dwóch lat zwycięzca Rankingów przygotowywanych przez Opineo.pl , dziennikarzy Rzeczpospolitej oraz Skapiec.pl, wzór do naśladowania dla ponad 16 tysięcy sklepów działających w Polsce. Ma własne zaplecze magazynowe, towar nie jest „wirtualny”. Miesięcznie sklep realizuje ok. 15 000 zamówień, a w okresie przedświątecznym, nawet 1500 dziennie. ELECTRO.pl ma w ofercie ok. 4 000 modeli sprzętu, a w magazynach sklepu znajduje się imponująca liczba 60 000 produktów. To najchętniej opiniowany sklep w Opineo.pl. Ma niemal 35 500 recenzji. Aż 99% to opinie pozytywne a ok. 1% stanowią komentarze neutralne. Jedynie 128 (!) wypowiedzi e-konsumentów ma wydźwięk negatywny.

redcoon.pl – sklep o największej dynamice rozwoju, 2 lata temu nie brany pod uwagę w I Lidze sklepów a dziś na mocnej pozycji TOP3 polskiego e-handlu, sklep, który wykonał olbrzymi postęp na linii obsługi klienta, cen produktów oraz wizerunku międzynarodowej marki Redcoon w Polsce. Należy do Media-Saturn-Holding. Sklep oferuje ponad 28 000 artykułów, z czego 85% – wedle zapewnień sprzedawcy – dostępnych jest od ręki. Z uwagi na fakt, że szczególnym zainteresowaniem e-klientów cieszą się ostatnio tablety, telewizory i notebooki, dużym atutem sklepu jest bogaty asortyment tego typu produktów.

Ranking nie traktuje tylko o elektronice – ciekawe wnioski można wyciągnąć np. z opinii sklepów z żywnością. Tu dominuje KrainaHerbaty.pl, która okazała się lepsza od sklepów z kawą czy innymi produktami spożywczymi. W kategorii Odzież i obuwie bezkonkurencyjny jest niszowy Rockmetalshop.pl.

Więcej o zwycięzcach we wszystkich kategoriach przeczytacie w pełnej wersji raportu – można ją pobrać stąd.

Reklamy