Reklamy
Aktualności

E-commerce: jak uniknąć kasy fiskalnej w e-sklepie

Kasy fiskalnej muszą używać przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi albo sprzedają towary osobom fizycznym, o ile w poprzednim roku działalności sprzedali towary za więcej, niż 40 tys. zł. Dla nowo powstałych firm suma ta jest o połowę niższa – muszą kupić kasę po osiągnięciu 20 tys. zł sprzedaży. E-sklepy są z tego obowiązku zwolnione jeśli przyjmują należności tylko i wyłącznie w formie przelewu: każda transakcja ma odzwierciedlenie w postaci wpływu na konto. Jeśli zdecydują się przyjmować gotówkę, podlegają takim samym ograniczeniom (20/40 tys. zł) jak pozostałe sklepy.

Jak to w Polsce – są niestety wyjątki. Sklepy, które sprzedają alkohol, wyroby tytoniowe, płyty CD i DVD oraz inne nośniki pamięci, niektóre rodzaje sprzętu RTV, telefony i aparaty fotograficzne oraz paliwa, muszą rejestrować ich sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej.

Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 26 lipca 2010 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących

Reklamy