Reklamy
Aktualności

E-commerce: sklep Cyfrowe.pl przejął E-cyfrowe.pl

Jedna literka i myślnik w nazwie różniły dwójkę największych konkurentów na rynku foto-wideo. Osłabienie sklepu E-cyfrowe.pl wykorzystał Cyfrowe.pl i przejął spółkę wraz z domeną.

Do niedawna sklep E-cyfrowe.pl należał do Merlina. W roku 2010 miał 12 mln zł obrotu, w 2011 już tylko 6 mln. Nie są znane powody, dla których serwis stracił obroty i został wystawiony na sprzedaż. W ręce Jarosława Banackiego, prezesa Cyfrowe.pl trafiła przede wszystkim cenna domena. Sprzedaż była realizowana przez struktury Merlina, kupowany sklep nie miał już pracowników, prawdopodobnie przedmiotem transakcji nie była też baza klientów.

Negocjacje trwały 3 miesiące, cena nie została podana. Wyjściowa wynosiła 610 tysięcy złotych, ale finalnie na pewno była dużo niższa.

Cyfrowe.pl przejmie domenę i uprości sytuację na rynku. Jarosław Banacki jest szczególnie zadowolony z tego, że zakończy się wieloletnia seria pomyłek – klienci e-cyfrowe i cyfrowe notorycznie dzwonili nie do tego sklepu, z dużą dowolnością reklamowali produkty i wystawiali opinie na forach.

Cyfrowe.pl w 2010 r. roku miało 37 mln zł przychodu, prowadzi też sklepy stacjonarne w Katowicach, Gdańsku, Poznaniu i Warszawie.

Więcej o transakcji przeczytacie na ekomercyjnie.pl

Reklamy