Reklamy
Aktualności Fundusze Inwestycje

e-travel: Invia kupuje Travelplanet

Invia.cz, firma działająca na rynku e-travel w Czechach i Słowacji, nabyła pakiet akcji Travelplanet, stanowiący 44,44% kapitału zakładowego tej spółki od funduszu MCI.TechVentures.

Firma ma już ponad 50 % udział rynkowy na rynkach Czech i Słowacji pod względem wartości sprzedawanych przez internet wyjazdów turystycznych. Obecna jest też na rynkach Węgier i Polski. Strategia Invia.cz zakłada wejście na inne rynki oraz kolejne akwizycje w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Rynek e-turystyki w Europie Środkowo-Wschodniej ma duży potencjał wzrostu: udział sprzedaży internetowej na rynku turystycznym wynosi ponad 10%, w Europie Zachodniej przekracza 30%. W ciągu kilku lat w Polsce oczekiwany jest wzrost tego odsetka do średniej europejskiej.

Według Sylwestra Janika, członka zarządu MCI Management SA , zarządzającego funduszem MCI.TechVentures, połączona wartość usług sprzedawanych przez Invia.cz i Travelplanet SA przekroczy w 2011 r. ponad 500 mln PLN, co zwiększy atrakcyjność grupy dla inwestorów.

Reklamy