Aktualności

E-zwolnienia już dostępne!

Cyfryzacja służby zdrowia oznacza m.in. wprowadzenie elektronicznych zwolnień lekarskich. Lekarze korzystający z Gabinetu drWidget mogą już je wystawiać. Tak zwane e-zla to jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych funkcjonalności, w jakie wyposażony został Gabinet. Trzeba bowiem pamiętać, że od 1 lipca 2018 roku zostaną wyeliminowane z obiegu tradycyjne zwolnienia w wersji papierowej. Program pozwoli zatem lekarzom wcześniej przygotować się do zmian.

Jeden z głównych powodów, dla których lekarze wybierają program gabinetowy, to przeciążenie pracą, a zwłaszcza czasochłonną biurokracją. Dobrze zaprojektowane oprogramowanie, takie jak Gabinet drWidget, w znacznym stopniu uwalnia lekarza od uciążliwych obowiązków. Każda czynność może być wykonana szybciej i sprawniej, a to przynosi lekarzowi realną oszczędność czasu.

Możliwość wystawiania w Gabinecie e-zwolnień to kolejny krok w tym kierunku. Warto dodać, że równolegle z wprowadzeniem e-zla, do programu wdrożony został podpis kwalifikowany. Służy on nie tylko do podpisywania zwolnień, ale także innych dokumentów. Oznacza to więc, że w Gabinecie drWidget dostępna jest już pełna funkcjonalność Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

„Wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich odbywa się o wiele szybciej niż ich tradycyjnych odpowiedników. Lekarz nie musi żmudnie wypełniać każdego z pól dokumentu; część z nich system uzupełni samodzielnie. Co istotne, zwolnienie wystawione w Gabinecie drWidget zostanie przesłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w sposób elektroniczny. W efekcie lekarz nie będzie miał już obowiązku dostarczania papierowych oryginałów do ZUS ani przechowywania ich kopii” – komentuje Łukasz Kamiński, dyrektor zarządzający w firmie LekSeek Polska.

Wystawianie e-zwolnienia – zwłaszcza w porównaniu z odręcznym wypisywaniem dokumentu – zajmuje lekarzowi kilka chwil. Co najbardziej istotne – system podpowiada większość danych. Przede wszystkim – podstawia PESEL, imię, nazwisko oraz adres pacjenta. Lekarz musi pamiętać tylko o tym, aby uzupełnić właściwy adres, pod którym chory będzie przebywać w czasie niezdolności do pracy.

W programie zastosowany został wielostopniowy system weryfikacji wystawiania e-zwolnienia. Automatycznie weryfikowane są m.in. data początku niezdolności do pracy czy kody literowe.

 

źródło obrazka; [ internet ]

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com