Reklamy
Aktualności

EntrepreneurCountry startuje w Polsce

Entrepreneur Country Global

EntrepreneurCountry (EC), platforma technologiczna o globalnym zasięgu, oficjalnie rozpoczęła działalność w Polsce. Główna idea, jaka towarzyszy jej stworzeniu, to efektywne kojarzenie ze sobą biznesowo dużych i średnich przedsiębiorstw oraz startupów z całego świata.

Głównym celem EntrepreneurCountry jest ułatwianie współpracy pomiędzy dużymi przedsiębiorstwami (korporacyjni „Goliaci”) a innowacyjnymi startupami, które poszukują nowych rynków oraz wsparcia finansowego na projekty związane z nowymi technologiami (cyfrowi „Dawidowie”). Lokalnym partnerem, który będzie wspierał EC w Polsce, jest Platinum Seed Incubator.

Założycielką EntrepreneurCountry Global jest Julie Meyer, która prowadzi również fundusz inwestycyjny Ariadne Capital. Jako jedna z pierwszych (będąc inwestorem i doradcą) dostrzegła potencjał m.in. takich firm jak: Espotting, SpinVox, Skype, Monitise, Zopa i BeatThatQuote (sprzedana firmie Google). Jej fundusz, wart 50 mln GBP, wspiera dynamicznie rozwijające się europejskie przedsiębiorstwa.

Przedsiębiorcy i korporacje mogą dołączać do międzynarodowej społeczności EntrepreneurCountry, składającej się z ponad 60 tysięcy przedsiębiorców z branży technologicznej, firm międzynarodowych i inwestorów, rejestrując się na stronie entrepreneurcountry.com.

Reklamy