Reklamy
Aktualności Inwestycje

Estimote pozyskuje 3,1 mln dolarów finansowania

Estimote

Krakowska spółka Estimote otrzymała od inwestorów 3,1 mln dolarów na rozwój swojego systemu sensorów dostarczających osobom odwiedzającym np. sklepy czy targi dodatkowych informacji poprzez aplikację mobilną.

Dział odpowiedzialny za rozwój produktu Estimote mieści się w Krakowie, ale spółka jest ukierunkowana na sprzedaż w Stanach Zjednoczonych. Prowadzona przez Jakuba Krzycha (współtwórca AdTaily) firma przeszła przez proces inkubacyjny w akceleratorze Y Combinator, jest też zwycięzcą tegorocznego TechCrunch Disrupt w kategorii rozwiązań opartych o hardware.

Nie dziwi więc fakt, że swoje pieniądze w firmie postanowiły ulokować fundusze Betaworks, Endeavors, Bessemer Venture Partners, Birchmere Ventures czy Valiant Capital Partners, a także aniołowie biznesu, jak Eric Ries i Danielle Morill, czy przedstawiciele polskiej sceny, czyli Richard Lucas, Kuba Filipowski oraz Wiktor Schmidt.

Estimote posiada już biura w Krakowie oraz San Francisco, a powołany na stanowisco SVP of Business Operations Steve Cheney ma odpowiadać za utworzenie oddziału w Nowym Jorku.

Reklamy