Aktualności Finanse

Czy mojej firmie jest potrzebne konto oszczędnościowe?

Prowadząc firmę, chcesz zarabiać. Gdy uda ci się osiągnąć stabilną sytuację na rynku, a dochody z miesiąca na miesiąc będą coraz wyższe, warto zastanowić się nad otwarciem rachunku oszczędnościowego.

Jak sama nazwa wskazuje, rachunek oszczędnościowy, to produkt, za pomocą którego możesz oszczędzać środki. Być może przyjąłeś taką koncepcję prowadzenia firmy, zgodnie z którą większość wypracowanych środków inwestujesz – w nowe maszyny, badania czy pracowników. Czy w takiej sytuacji konto oszczędnościowe ci się przyda? Owszem.

Konto oszczędnościowe – alternatywa dla lokaty bankowej

Musisz wiedzieć, że rachunek oszczędnościowy to świetna alternatywa dla tradycyjnej lokaty bankowej. Z pewnością wiesz, jak działa lokata bankowa – wpłacasz pewną kwotę na okres np. 6 miesięcy. Po upływie tego czasu bank wypłaca ci kapitał powiększony o odsetki, które są twoim zyskiem.

Zakładając lokatę bankową, musisz liczyć się z tym, że oddajesz oszczędności do dyspozycji banku – nie będziesz miał do nich dostępu przez pewien czas. Lokując środki na koncie oszczędnościowym sytuacja wygląda inaczej – w każdym momencie możesz wypłacić środki, i to bez utraty odsetek już naliczonych przez bank od kapitału.

Dlaczego właśnie konto oszczędnościowe?

Trzymanie dużej kwoty na tradycyjnym rachunku bankowym nie opłaca się. Załóżmy, że na co dzień korzystasz z rachunku Firma To Ja od Idea Banku (https://www.ideabank.pl/konto-firma-to-ja). To konto bankowe, choć pozwala ci korzystać na preferencyjnych warunkach np. z terminali płatniczych, nie jest oprocentowane. Jeżeli zatem posiadasz sporą ilość środków, to nie zarobią one dla ciebie ani grosza.

Skoro konto oszczędnościowe to rachunek oprocentowany, to dobrze trzymać tam wszelkie nadwyżki środków – możliwe jest ich pomnożenie zanim zostaną one wydane. W perspektywie miesiąca zarobisz niewiele – zaledwie kilka lub kilkanaście złotych, ale okrągła kwota uzbiera się wówczas, gdy będziesz korzystał z takiego rachunku przez cały rok.

Gdzie założyć konto oszczędnościowe?

Po założeniu działalności gospodarczej musiałeś wybrać rachunek ROR, prawda? Aby zawnioskować o założenie najlepszego, porównywałeś opłaty i korzyści. W przypadku rachunku oszczędnościowego wystarczy, że skoncentrujesz się na dwóch kwestiach – wysokości oprocentowania i opłatach pobieranych przez bank za prowadzenie takiego konta na twoją rzecz.

Poszukując rachunku oszczędnościowego, musisz pamiętać o jednej zasadzie – im wyższe oprocentowanie, tym lepiej. Na tle propozycji banków ciekawie przedstawia się oferta Idea Banku, który proponuje swoim klientom założenie konta Zośka Pro. Kusi przede wszystkim wysokie oprocentowanie – nawet do 2,5% w skali roku. Dodatkową korzyścią jest to, że odsetki są naliczane na koniec każdego dnia (źródło: https://www.ideabank.pl/konto-zoska-pro).

Przy wyborze rachunków wspomóż się rankingiem

Oferta banków w zakresie rachunków bankowych jest bardzo szeroka. Nie powinno to dziwić, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że to jeden z podstawowych produktów, z których korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy.

Masz problem z wybraniem najlepszego rachunku oszczędnościowego? Rozważasz zmianę rachunku ROR na tańsze? Najlepiej zrobisz, wspomagając się aktualnym rankingiem. Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą Idea Banku, to aktualne zestawienie proponowanych rachunków bankowych znajdziesz pod adresem: https://www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych. Bez konieczności wnikliwego zapoznawania się z opisem każdego produktu szybko znajdziesz to, czego potrzebujesz.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com