Reklamy
Aktualności Finanse

Firmowe artykuły biurowe – czy to się jeszcze opłaca?

W dzisiejszych czasach wiele firm odchodzi od promowania swojej działalności przy pomocy artykułów biurowych opatrzonych własnym logiem. Przedsiębiorstwa wolą przeznaczać zaoszczędzone w ten sposób środki na inwestycje w reklamę internetową jako narzędzie przyszłości. Czy firmowe artykuły biurowe odejdą niebawem do lamusa?

Zostań zapamiętany

W ostatnich latach wielu przedsiębiorców postanowiło odejść od reklamowania swojej działalności w tradycyjny sposób, stawiając całkowicie na reklamę w cyberprzestrzeni. Tymczasem gadżety biurowe opatrzone logiem oraz nazwą firmy nadal są niezastąpionym medium promowania marki. Szczególnie przydają się podczas spotkań oko w oko z konsumentami oraz z partnerami biznesowymi, np. na wydarzeniach branżowych. Funkcjonują wówczas jak swoista wizytówka, ułatwiając zapamiętanie nazwy przedsiębiorstwa i obszar jego działalności.

Niestety skuteczność takiego gadżetu zależy w dużej mierze od jego formy – niewiele osób zainteresuje bowiem kolejny długopis czy notes. Tymczasem wystarczy tego rodzaju przedmiot uzupełnić o jedną zaskakującą funkcję, np. latarkę czy nieszablonowy kolor atramentu, aby przykuć uwagę konsumentów i zostać przez nich zapamiętanym. To właśnie te nietypowe artykuły biurowe, wyróżniające się wśród setek innych gadżetów, potrafią zjednać nam sympatię konsumentów swoją pomysłowością lub nadzwyczajną przydatnością.

Reklama na piątkę

Przy zamawianiu takich gadżetów warto już na etapie projektowania wybrać docelową grupę odbiorców, na których uwadze nam zależy. Należy dokładnie przeanalizować cechy szczególne potencjalnej grupy klientów, np. ich wiek czy zwyczaje i nawyki konsumenckie. Właśnie do ich upodobań należy dostosować dany produkt (np. młodszych konsumentów zachwyci długopis ze specjalną nakładką, umożliwiającą pisanie po ekranach dotykowych). Tego rodzaju personalizacja produktu może być kluczem do skuteczności takiej formy reklamy.

Przy tworzeniu gadżetów reklamowych należy także postawić na oryginalność i wybrać rozwiązanie nietypowe, zamiast po prostu powielać produkty innych firm. Firmowe artykuły biurowe w formie zwyczajnego długopisu czy notesu mogą być przydatne dla konsumentów, jednak nie zapewnią naszej marce ich uwagi. Nie dadzą także gwarancji, że nasza firma zostanie przez nich zapamiętana.

Firmowe artykuły biurowe to gadżety ponadczasowe, które przydają się w wielu codziennych sytuacjach. To właśnie dlatego nie należy rezygnować z takiej formy reklamy, a jedynie dostosować ją do wymogów współczesnego świata.

 

 

źródło obrazka; [ internet ]

Reklamy