Aktualności Fundusze

Fundusze: Giza Polish Ventures i KFK – 84 mln zł na startupy

Fundusz inwestować będzie w przedsięwzięcia technologiczne o globalnym potencjale na wczesnym etapie rozwoju, dzięki czemu dostarczy polskim startupom kapitał i ekspertyzę umożliwiające sukces na światowych rynkach. To, co odróżnia GPV I od innych funduszy inwestujących w Polsce, to jego międzynarodowy charakter: skład zespołu zarządzającego, partnerstwo strategiczne, struktura grupy inwestorów oraz strategia inwestycyjna.

Kapitał Funduszu GPV I pochodzi od inwestorów krajowych i zagranicznych. Połowę kapitału zadeklarował KFK ze środków otrzymanych z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Fundusz GPV I został powołany na okres 8 lat, a jego cykl inwestycyjny będzie realizowany w okresie 2 – 5 lat.

Fundusz będzie wspomagał swoje spółki portfelowe w budowaniu i realizacji strategii rozwoju, w tym globalnego; w zawieraniu sojuszy biznesowych oraz otwieraniu nowych rynków. Główną drogą wyjścia z inwestycji będzie sprzedaż aktywów do międzynarodowych inwestorów strategicznych lub finansowych.

Więcej informacji o nowym funduszu znajdziecie w prezentacji – można ją ściągnąć stąd – lub na stronie www.gpventures.pl.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com