Reklamy
Aktualności Fundusze Inwestycje

Fundusze: Giza Polish Ventures inwestuje 2 mln w Audiotekę

To pierwsza inwestycja funduszu GPV w Polsce. GPV i akcjonariusze Audioteki uzgodnili warunki przyszłej transakcji, według których, po uzyskaniu wymaganych zgód GPV zainwestuje w Audiotekę 2 mln złotych poprzez podniesienie kapitału obejmując 20% akcji Spółki – co wyznacza wycenę Audioteki na poziomie 10 mln PLN. K2 Web Systems sp. z o.o (100% własność K2 Internet SA) oraz Marcin Beme pozostaną akcjonariuszami Spółki posiadając po podwyższeniu kapitału po 40% akcji.

Marcin Beme, prezes Audioteki, założył ją równo 3 lata temu wraz z Grupą K2. Dziś mówi: – Naszym celem jest stać się największym mobilnym i internetowym serwisem z audiobookami co najmniej w Europie. GPV to idealny partner, który pomoże nam osiągnąć.

– Rozważając różne scenariusze rozwoju Spółki zadecydowaliśmy, że ekspansja zagraniczna połączona z pozyskaniem inwestora finansowego jest strategią najbardziej ambitną, ale także taką, która w dłuższym okresie przyniesie akcjonariuszom najwięcej wartości. Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowej współpracy z Marcinem Beme. Mamy podobną filozofię biznesową: chcemy robić ambitne i dobre rzeczy a jednocześnie uczciwie dbać o interesy wszystkich, z którymi mamy relacje. Cieszę się, że udało się pozyskać inwestora, który dzieli z nami te poglądy – dodaje Janusz Żebrowski prezes Zarządu K2 Internet S.A.

GPV podkreśla, że Audioteka ma innowacyjny model biznesowy, który sprawdził się w praktyce i jest możliwy do realizacji w innych krajach. Partnerowi Zarządzającemu GPV, Zygmuntowi Grajowskiemu podoba się też kultura prowadzenia biznesu Audioteki. Fundusz – oprócz inwestycji finansowej – wesprze Audiotekę merytorycznie.

Reklamy