Reklamy
Aktualności Fundusze

Fundusze: prawie 1,8 mld zł więcej w POIG

Minister Iwona Wendel zapowiada, że dzięki dodatkowym środkom w 2012 odbędzie się więcej konkursów, niż początkowo planowano. Suma środków na tegoroczne konkursy ma wynieść ok. 5 mld zł.

Budżet pilotażowego konkursu dla przedsiębiorców, dotyczącego dofinansowania na wdrożenie wynalazku do działalności gospodarczej ma wynieść ok. 217 mln euro. Chodzi o wynalazek, który zostanie użyty po raz pierwszy w Unii Europejskiej.

250 mln zł to budżet konkursu, w ramach którego będzie można ubiegać się o wsparcie projektów badawczych i rozwojowych. Przedsiębiorca, który wejdzie w konsorcjum z jednostką naukową, uzyska preferencyjny dostęp do dofinansowywanej aparatury badawczej i wyłączność na wykorzystanie efektów badań.

Jak poinformowała wiceminister, ważną dla przedsiębiorców zmianą jest dopuszczenie do ubiegania się o dofinansowywanie projektów dotyczących e-usług firm działających nie dłużej niż 2 lata. Do tej pory o pieniądze mogły się ubiegać firmy, które istniały nie dłużej niż rok. Wydłużenie okresu działalności firmy ma poszerzyć krąg odbiorców dofinansowania.

Obecnie budżet programu jest rozdysponowany w 73 proc.

Reklamy