Reklamy
Aktualności

Gametrade: osiągnął rentowność, wchodzi na rynek nowych gier

Gametrade.pl powstał w 2009 roku i służy do legalnej wymiany gier pomiędzy graczami, którzy nie chcą wydawać ok. 200 zł na nową grę. Jedynym ponoszonym przez nich kosztem jest koszt przesyłki. Co piąty gracz konsolowy w Polsce korzysta z Gametrade.pl, co miesiąc dzięki serwisowi właściciela zmienia kilkanaście tysięcy gier. Gametrade.pl od 2010 roku wspierają fundusze VC Xevin Investments i IQ Partners.

– Statystyki projektu w Polsce przekraczają zakładane przez nas cele inwestycyjne. Projekt właśnie osiągnął rentowność, więc wszyscy jesteśmy zadowoleni. Do pełnego szczęścia brakuje nam takich samych sukcesów na rynkach międzynarodowych, ale mamy nadzieję, że i one wkrótce się pojawią – mówi Radosław Czyrko, Partner Zarządzający Xevin Investments.

Serwis w niedługim czasie chce być platformą służącą nie tylko do wymiany i sprzedaży używanych gier, ale również do sprzedaży nowych gier oraz sprzętu dla graczy. Do współpracy zaproszone zostaną sklepy z grami, które dzięki Gametrade.pl będą mogły dotrzeć do potencjalnych 100 tys. konsumentów legalnie kupujących gry.

Do końca 2012 roku Gametrade.pl planuje mieć 200 tysięcy zarejestrowanych graczy.

Reklamy