Aktualności

Gametrade: osiągnął rentowność, wchodzi na rynek nowych gier

Gametrade.pl powstał w 2009 roku i służy do legalnej wymiany gier pomiędzy graczami, którzy nie chcą wydawać ok. 200 zł na nową grę. Jedynym ponoszonym przez nich kosztem jest koszt przesyłki. Co piąty gracz konsolowy w Polsce korzysta z Gametrade.pl, co miesiąc dzięki serwisowi właściciela zmienia kilkanaście tysięcy gier. Gametrade.pl od 2010 roku wspierają fundusze VC Xevin Investments i IQ Partners.

– Statystyki projektu w Polsce przekraczają zakładane przez nas cele inwestycyjne. Projekt właśnie osiągnął rentowność, więc wszyscy jesteśmy zadowoleni. Do pełnego szczęścia brakuje nam takich samych sukcesów na rynkach międzynarodowych, ale mamy nadzieję, że i one wkrótce się pojawią – mówi Radosław Czyrko, Partner Zarządzający Xevin Investments.

Serwis w niedługim czasie chce być platformą służącą nie tylko do wymiany i sprzedaży używanych gier, ale również do sprzedaży nowych gier oraz sprzętu dla graczy. Do współpracy zaproszone zostaną sklepy z grami, które dzięki Gametrade.pl będą mogły dotrzeć do potencjalnych 100 tys. konsumentów legalnie kupujących gry.

Do końca 2012 roku Gametrade.pl planuje mieć 200 tysięcy zarejestrowanych graczy.

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com