Aktualności Kariera

Gdzie pracuje freelancer?

Wolny strzelec ma pełną dowolność w wyborze miejsca pracy – może wykonywać swoje obowiązki wszędzie tam, gdzie zabierze ze sobą laptopa z dostępem do sieci. Gdzie najczęściej pracują polscy freelancerzy i które rozwiązanie jest dla nich najwygodniejsze?

Praca w domu

Wielu freelancerów decyduje się na wykonywanie swoich obowiązków z zacisza własnego domu. Tego typu rozwiązanie zapewnia nam wygodę, elastyczne godziny pracy oraz możliwość jednoczesnego wykonywania obowiązków domowych, np. opieki nad dziećmi czy sprzątania. Niestety często zmniejsza to efektywność wykonywanych działań, prowadząc do nieustannego rozkojarzenia i zmęczenia.

Biblioteka miejska

Coraz większa liczba freelancerów rezygnuje z prac y w domu ze względu na wiążące się z nią rozkojarzenie. Często nie stać ich na wynajmowanie własnego pomieszczenia, nie chcą także płacić za biuro na godziny. W takiej sytuacji pozostaje im korzystanie z biblioteki miejskiej – miejsce to zapewnia potrzebną do pracy ciszę i spokój, umożliwia także dostęp do potrzebnych sprzętów elektronicznych, np. drukarki czy skanera.

Własne biuro

Wynajem własnego biura to ogromny komfort, ponieważ pozwala na pełną niezależność i całkowite oddzielenie życia prywatnego od zawodowego. Niestety praca freelancera nie gwarantuje stałego dopływu gotówki, natomiast wynajem bądź zakup biura wymaga comiesięcznego ponoszenia kosztów jego utrzymania. Ten wydatek mógłby znacznie obciążyć napięty budżet freelancera, dlatego to rozwiązanie nie jest zbyt popularne wśród polskich wolnych strzelców.

Biuro coworkingowe

Biuro coworkingowe to idealny wybór dla osób, których nie stać na opłacanie wynajmu własnego biura bądź byłoby to dla nich całkowicie nieuzasadnione z ekonomicznego punktu widzenia. To także wygodna metoda zdobycia nowych kontaktów biznesowych i utrzymania wysokiego poziomu motywacji. Niestety wynajem polskiego biura na godziny nadal jest stosunkowo drogi, choć coraz więcej freelancerów przekonuje się do tego typu rozwiązania.

Kawiarnia

Kawiarnia czy knajpka z niewielką ilością klientów pozwala freelancerowi wykonywać swoją pracę w komfortowych warunkach, korzystając z udostępnionego połączenia Wi-Fi i stałego dostępu do jedzenia oraz napojów.  Niestety w skupieniu się na pracy często przeszkadzają freelancerowi inni klienci, przeszkodzą jest także ograniczona przestrzeń, z której może korzystać.

Freelancer sam wybiera miejsce, w którym pracuje. Dużą zaletą pracy na własny rachunek jest możliwość dostosowywania go do własnych potrzeb – jednego dnia może pracować z domu, kolejnego w bibliotece, a następnego w wynajętym na godziny biurze coworkingowym.

 

źródło obrazka; [internet]

Komentarze

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com