Reklamy
Aktualności

Geewa stawia na mobile

Geewa, spółka z portfela funduszu MCI.TechVentures z grupy MCI Management rozwijająca gry online, wprowadziła na rynek wersję mobilną swojej najpopularniejszej gry Pool Live Tour. Gra dostępna jest na urządzenia pracujące na systemie operacyjnym iOS tj. iPad oraz iPhone. W najbliższych tygodniach spółka wprowadzi również wersję na system operacyjny Android.

Geewa rozwija oraz dystrybuuje gry on-line na własnej platformie internetowej oraz na Facebooku. Utworzona w 2005 roku spółka, z końcem 2012 r. znalazła się w gronie „TOP 10 Facebook’s game developers”, a gra Pool Live Tour osiągnęła ponad 2,5 mln dziennych użytkowników. Spółka uzyskuje przychody z abonamentów, zakupu wirtualnych dóbr przez graczy oraz reklamy.

Obecnie Pool Live Tour jest najpopularniejszą grą bilardową na Facebook’u z liczbą ponad 2,5 mln aktywnych graczy dziennie i 11 mln aktywnych graczy miesięcznie. Ponadto, spółka dystrybuuje grę w kilku wersjach językowych na podstawie umów partnerskich z międzynarodowymi wydawcami, w tym na kraje Bliskiego Wschodu (MENA).

– Strategia spółki opiera się na wykorzystaniu zarówno wzrastającej penetracji Internetu i dostępności urządzeń mobilnych z dostępem do sieci, jak również dużego zainteresowania grami rozwijanymi na platformy mobilne. Ponadto, Pool Live Tour jest grą typu multiplayer, dającą możliwość gry w czasie rzeczywistym z innymi osobami, co jest szczególne ważne w relacji do popularności serwisów społecznościowych a wersja mobilna pozwala obecnym i nowym graczom na swobodne korzystanie z gry również poza platformą Facebooka – powiedział Sylwester Janik, zarządzający funduszem MCI. TechVentures, największym udziałowcem Geewa

Reklamy